17 Bin Liraya Çay Ocağı

2 hafta önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

İl Özel İdaresi’nin ihaleleri Çanakkale’nin gündeminde üst sıralarda yer almaya devam ediyor. Assos Kadırga Koyu’ndaki otelin 39 Milyon 500 Bin TL’ye satışı ihalesi iptal edilirken, bir başka ihale daha gerçekleşti. İl Özel İdare içerisindeki çay ocağı aylık 17.000 Bin TL’ye kiralandı.

İl Özel İdare çoğunlukla, il genel meclisi ile gündeme gelirken, son bir haftada ihaleler ile gündeme gelmeye başladı. Kamunun mülkü olan, İl Özel İdare’nin Assos Kadırga Koyu’ndaki otelinin satış ihalesi iptal edilirken, kurumda aynı gün bir başka ihale daha yapıldı.

Özel İdare tarafından kurum içerisindeki çay ocağı ihaleye çıkarıldı. Çay ocağının aylık 17.000 Bin TL ile işletmeci buldu. Çay ocağının yeni işletmecisi, Özel İdareye aylık 17.000 TL, yıllık ise 204.000 Bin TL ödeme yapacak.

Özel İdare elde ettiği bu gelirle, köylere hizmet götürecek. Öte yandan Assos’ta bulunan 4,5 dönüm arazi üzerindeki otel satışa çıkarılarak, buradan elde edilecek gelirde yine köylere hizmet götürmek için harcanacaktı. Yurttaşlar çay ocağının 17.000 Bin TL tuttuğu bir kurumda, otelin muhammen bedelinin düşük olduğunu belirttiler.

Güngör Yıldız


Bu haber 15/09/2022, Perşembe günü yayınlandı, 908 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com