Pazarda Palamut bolluğu

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Balık fiyatları artan mazot fiyatları ve gırgırların sahaya çıkamıyor olması nedeniyle pahalıydı. Av yasağı balıkçı esnafını olumsuz yönde etkilerken esnaf, av yasağının kalkmasını bekliyordu. Balıkçılar Karadeniz’de palamut bolluğu olduğunu duyduklarını ve boydan boya palamut satacaklarını belirtmişlerdi. Beklenen oldu balık tezgahları boydan boya Palamut ile doldu. 

Balıkçılar 1 Eylül tarihini beklediklerini ve Palamut balığının bu sene Karadeniz’de bol olduğunu belirtmişti. Karadeniz’de olan palamut bolluğu Çanakkale pazarını etkiledi. Pazarda yerli palamut 3 tanesi 50 liraya, tanesi 40 liraya yerini aldı. Palamut fiyatları düşünce vatandaşlar balık tezgahlarına yöneldi.

Balık tezgahlarında alışveriş hızlandı. Pazarcı esnafı bu fiyatlarla beraber satışlarının biraz daha iyiye gittiğini belirtti. Pazarda balık tezgahları geçtiğimiz günlerde boş kalmış ve hem vatandaş hem esnaf dertliydi. Vatandaşlar bu fiyatlarla beraber balığa yöneldi ve geçtiğimiz haftalara göre daha memnun olduğunu dile getirdiler. Balık tezgahlarında vatandaşların yoğunlukta olduğu görüldü.

Tunahan Ünsal – Cihan Peker


Bu haber 13/09/2022, Salı günü yayınlandı, 498 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com