“Kömürüne varıncaya kadar hazırız”

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Çanakkale’de ‘İlköğretim Haftası’ dolayısıyla bir dizi etkinlik yapıldı. Etkinlikler, saat 09.30’da Truva Atının önünden kortej yürüyüşü ile başladı. Cumhuriyet Meydanı’nda sona eren kortej yürüyüşü sona erdi. Çelenk sunma törenine geçildi. İl Milli Eğitim Müdürü Ferhat Yılmaz’ın Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu ile devam eden tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından sona erdi.

Çocukları okul heyecanı sardı. İlköğretim Haftası dolayısıyla gerçekleşen törende, çocuklar ellerinde bayraklar ile Cumhuriyet Meydanına geldi. Öğrenciler kalabalık bir şekilde alanda renkli anlar yaşattılar. İl Milli Eğitim Müdürü Ferhat yılmaz Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu gerçekleştirdikten sonra haftanın önemine dair açıklamalarda bulundu.

“Geçtiğimiz yıllarda yaşadığımız birçok aksaklık bu sene yok”

İl Milli Eğitim Müdürü Ferhat Yılmaz’ın açıklamalarında, Bugün bütün ülkemizde olduğu gibi İlimizde de eğitim-öğretim yılını açıyoruz. Geçtiğimiz yıllarda yaşadığımız birçok aksaklık bu sene yok. Özellikle salgın olmak üzere artık gündemimizde yok. Bu sene mutluyuz bütün sınıflar, kademeler aynı anda okula gelecek.

“Kömürüne varıncaya kadar hazırız”

Bütün öğretmenlerimiz hazır. Ders kitabının yanında, bu sene kaynak kitaplarına varana kadar bütün ekipmanlarımız hazır. Personel görevlendirmemizi yaptık. Kömürüne varıncaya kadar hazırız. Çok iyi bir yıl olmasını istiyoruz, diliyoruz. Hem sizler için hem bizler için velilerimiz ve öğretmenlerimiz için iyi bir yıl olmasını diliyoruz. İnşallah kapanış törenini hep birlikte yaparız” ifadelerine yer verdi.

Törene, Vali Yardımcısı Hakkı Uzun, İl Milli Eğitim Müdürü Ferhat Yılmaz, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Tunahan Ünsal-Cihan Peker


Bu haber 12/09/2022, Pazartesi günü yayınlandı, 179 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com