Karnaval gibi etkinlik

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Çanakkale Karadenizliler Sosyal Yardımlaşma Derneği, Çanakkale Belediyesinin katkılarıyla Özgürlük parkında bir etkinlik gerçekleştirdi. Etkinliğe siyasiler yoğun katılım gösterdi. Sanatçılar, siyasiler ve vatandaşlar bir araya geldi. Etkinliğe Çanakkale’de bulunan Karadenizli siyasiler, iş adamları vatandaşlar katılım gösterdi. Siyasiler ve vatandaşlar alanda birlikte halk oyunları oynadılar. Gerçekleşen etkinlikte Karadenizliler Sosyal Yardımlaşma Derneği adına başkan Turgay Kılıç bir konuşma gerçekleştirdi.

Karadenizliler Derneği Başkanı Turgay Kılıç,” Kütüphane kurarak bir ilke imza attığımızı düşünüyoruz. Öğrenci kardeşlerimize burslar vermeye çalışıyoruz” sözleriyle, derneğin ileride bu çalışmalara devam edeceğini aktardı.

Gerçekleşen etkinliğe Vali Yardımcısı Hakkı Uzun, ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Sedat Murat, CHP Genel Başkan Yardımcısı Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Rıdvan uz, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ve birçok siyasetçi katılım gösterdi. Siyasetçiler bazı açıklamalarda bulundu.

Vali Yardımcısı Hakkı Uzun,”Bu akşamı organize eden Karadenizliler Derneği Başkanı, Turgay Kılıç ve ekibine teşekkür ediyorum. Çok güzel bir hava var. Sahiden bir yaz sıcaklarından sonra Eylül ayında rüzgârsız serin bir hava bulmak kolay değil belki. Eylül ayı biliyorsunuz Çanakkale’de güzel geçer. Bu akşam çok güzel bir hava var. Bu güzel havada sizlere bol bol ve iyi eğlenceler diliyorum” ifadelerine yer verdi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek,” Çok güzel bir Eylül akşamında, barışın kenti Çanakkale’de hep birlikteyiz. Bunun için Çanakkale barışın kentidir. Memleketimizin her köşesinden insanlar, burada koyun koyuna yatıyorsa bugünde hep birlikte yaşıyoruz. Bu topraklarda yaşadığımız için hepimiz Çanakkaleliyiz. Karadenizli hemşerilerime çok teşekkür ediyorum. Kente büyük katkıları var. İyi ki varsınız diyorum” dedi.

Belediye Başkanı Ülgür Gökhan,” Karadenizliler Derneği gerçekten bu kentte çok önemli aktiviteler yapan, çok önemli katkılarda bulunan Sivil Toplum Kuruluşudur. Uzun yıllardan beri birlikteyiz. Bu gece daha önce başka alanlarda, uzaklarda yapılıyordu. Bizim Özgürlük Parkı var, orada çok güzel yapabiliriz dedik. Güzel oldu” ifadelerine yer verdi. Ardından herkesin kahkahalarla eşlik ettiği bir fıkra anlattı.

Çanakkale Karadenizliler Sosyal Yardımlaşma Derneği Başkanı Turgay Kılıç,”1995 yılında kurulan derneğimiz, büyüklerimizin ve genç arkadaşlarımızın emeğiyle Çanakkale’mizde kıymetli projelere imza atmaya devam ediyor. Ramazan aylarında iftar çadırı kurarak 600 dolayında misafirlerimize yemek ikramında bulunuyoruz. Kütüphane kurarak bir ilke imza attığımızı düşünüyoruz. Öğrenci kardeşlerimize burslar vermeye çalışıyoruz. Önümüzdeki süreçlerde bunu hızlandırmayı yönetim kurulu arkadaşlarımız olarak hedefliyoruz. İlkokul öğrencilerimize kırtasiye yardımı, giysi yardımında bulunarak sosyal projelerimizi artarak devam ediyor” ifadelerine yer verdi.

Tunahan Ünsal- Cihan Peker


Bu haber 12/09/2022, Pazartesi günü yayınlandı, 313 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com