İlköğretim Haftası kutlamalarla başladı

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Çanakkale’de ‘İlköğretim Haftası’ dolayısıyla bir dizi etkinlik gerçekleşti. Vali Fahrettin Akkutlu İlkokulu’nda sabah saatlerinde, anlamlı bir etkinlik düzenlendi. Etkinlikte çocuklar şiirler okudu. İl Milli Eğitim Müdürü Ferhat Yılmaz, bu döneme hazır olunduğundan ve gerçekleşen bazı projelerden bahsetti. Okul heyecanı saran öğrenciler, halk oyunları ile protokole ve seyircilere güzel anlar yaşattılar. Birinci sınıfa gelen çocuklar ile dördüncü sınıfta olanlar tanışırken, karşılıklı güller verildi. Protokol alkışladı ve kameralara sıcak anlar yansıdı.

Vali İlhami Aktaş, Boğaz ve Garnizon Komutan V. Deniz Albay Murat Torunoğlu, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, İl Milli Eğitim Müdürü Ferhat Yılmaz, öğrencilerle yakın temasta bulundular. AK Parti Grup Başkanvekili Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, CHP Genel Başkan Yardımcısı Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu öğrencilere mesaj yoluyla başarılar dileyerek, ilköğretim haftasını kutladılar.

Gerçekleşen etkinliğe Vali İlhami Aktaş, Boğaz ve Garnizon Komutan V. Deniz Albay Murat Torunoğlu, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, İl Milli Eğitim Müdürü Ferhat Yılmaz, bazı müdürler, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katılım gösterdi.

İl Milli Eğitim Müdürü Ferhat Yılmaz eğitim-öğretim haftası ile ilgili açıklamalarda bulundu.

İl Milli Eğitim Müdürü Ferhat Yılmaz, “Bugün yeni bir eğitim öğretim yılına başlamanın heyecanı içerisindeyiz. Bizler bu heyecanı her yıl yaşamaktan ve sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz. Değerli meslektaşlarım bir insana ulaşabilmenin onun hayatına dokunabilmenin ne kadar değerli olduğunu sevginin eğitim ve öğretimin ayrılmaz bir parçası olduğunu hepimiz biliyoruz. Sevgi, saygı, hoşgörü ve değerlerimiz özünde, sağlam atılmış temeller ile gelecek nesilleri atalarına layık bir şekilde yetiştireceğinize yürekten inanıyor sizleri yeni eğitim öğretim yılında başarılar diliyorum.

Kıymetli anne babalar çocuklarınızın ilk eğitmenleri olarak eğitimin mihenk taşı olduğunuzu söylemek isterim. Bunun bilincinde öğrencilerimize daha faydalı olabilmek için sizleri bu yıl, aile okulu projemize dahil etmek ve iş birliğimizi güçlendirmek istiyoruz. Her zaman yanımızda olduğunuzu hissederek bize duyduğunuz güven için teşekkür ediyoruz. Geleceğimiz umudu sevgili öğrenciler bu yıl ilk kez ders kitaplarımızın yanı sıra kaynak kitaplarımız siz okula başlamadan sıraların üzerinde yerini aldı. Devletimiz ve bakanlığımızın sağladığı olanaklar ile okullarımızda iyileştirmeler gerçekleştirildi. Temel eğitimde 10 bin okul, çevre dostu bin okul, temel eğitimde demokrasi bilincini güçlendirme, köy yaşam merkezleri gibi projelerle, bizler tüm yöneticilerimiz ve öğretmenlerimiz daha güçlü bir yapıyla yeni eğitim öğretim yılına hazırız” dedi.

Vali Fahrettin Akkutlu Müdürü Özge Demir,” Eğitim kurumları arasında önemli bir yere sahip olan İlköğretim okulları bu bilgilerin temelinin atıldığı kurumlardır. Kişilerin önce kendisine sonra aile çevrelerine yararlı olmaları ancak eğitimle mümkün olacaktır. Bir ülkenin gelişmişlik düzeyi ancak eğitimli insan sayısı ile ölçülür. Okula gelmek ve okuldan edinilen bilgilerden yararlanmak insan hayatında çok önemli bir aşama ve başlangıçtır. Atatürk bir sözünde şöyle diyor “İlk ilham ana baba kucağından sonra okuldaki öğretmenin dilinden vicdanından ilhamından alınır.” Yeni bitkiler, yeni dostluklar, güzel günler ve çağdaş fikirlere kavuşmamız dileğim ile İlköğretim haftamız kutlu olsun” ifadeleriyle ilköğretim haftasını kutladı ve öğrencilere başarılar diledi.

Tunahan Ünsal- Cihan Peker


Bu haber 12/09/2022, Pazartesi günü yayınlandı, 195 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com