“Burası tatil yeri değildir”

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Sedat Murat, geçtiğimiz gün basın mensupları ile toplantıda bir araya geldi. Rektör yardımcılarının da katılım gösterdikleri toplantıda, birbirinden farklı konular üzerine istişarelerde bulunuldu. Özellikle ÇOMÜ’nün vitrini olan ve halk ile birebir temas kurulan, sağlık sisteminin Çanakkale’de dinamosu olan Üniversite Hastanesi’ne mercek tutuldu. Rektör Prof. Dr. Sedat Murat, “Gelecek hocalarla ben önce görüşüyorum. Burası dinlenme, tatil yeri değildir diyorum. Tabi ki sorunlarımız var. Hastanemizin daha iyi hale gelmesini istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Çanakkale’nin iki büyük hastanesinden birisi olan Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Hastanesi, geçtiğimiz gün gerçekleşen toplantıda ele alındı. ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Sedat Murat, basın mensupları ile basın toplantısında bir araya geldi ve birçok konu masaya yatırıldı. Üniversite Hastanesi hakkında hem Rektörü Sedat Murat hem de, eski Üniversite Hastanesi Başhekimi, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Okhan Akdur bilgilendirmelerde bulundular.

Burası dinlenme, tatil yeri değildir”

ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Sedat Murat, “Tıp Fakültesi’ne gelecek hocalarla ben önce görüşüyorum. Burası dinlenme, tatil yeri değildir diyorum. Benim dinlenmeye gelecek hocaya ihtiyacım yok. Kalp Damar Ceraahı’na hoca arıyorum. Beyin Cerrahı’nda hocalarımız var sayıları az. Nörolojide esaslı elemanlar arıyorum. Gerontoloji bölümü kurmak istiyorum. Spor hekimliği kurmak istiyorum.

Tabi ki sorunlarımız var”

Tabi ki sorunlarımız var. Hastanemiz kalite belgelerini aldı. Eğitim anlamında Türkiye’nin en çok tercih edilen Tıp Fakültelerinden birisidir. Tabi ki bir Hacettepe değildir. Üniversiteyi halk nezdinde temsil eden tek fakültemiz Tıp Fakültesi ve onun uygulama alanı olan Uygulama Araştırma Hastanemizdir. Hastanemizin çok daha iyi hale gelmesini istiyoruz. Uluslararası standartlara sahip bir eğitim var üniversitemizde.

Malzeme temin süreci yıllardır süregelen bir sorundur”

Okhan Akdur, “Üniversite hastanelerinin malzeme temin süreci yıllardır süregelen bir sorundur. Devlet Hastanelerinden farklı yolla alım yapıyoruz. Şu anda bahsettiğimiz krizin temel nedeni aslında, firmaların temin sürecinden kaynaklanıyor.

Hastanede ciddi bir atılım olacak”

Yakın bir gelecekte hastanede ciddi bir atılım olacak. Şu an 590 yataklı, Çanakkale’nin en büyük hastanesi konumunda. 9 katlı, 4 bloktan oluşuyor hastanemiz. Kepez’den bu hastanemizi taşıdığımızda 7 kat büyük bir alana, aynı personelle taşımıştık. Ama şu an personel eksiğimiz kalmadı. Bütün birimlerimiz, bölümlerimiz açılmış durumdadır.

Tüp Bebek servisimizin tüm eksiklikleri tamamlandı”

Tüp bebek servisimizin de tüm eksiklikleri tamamlandı. Tüp Bebek Merkezi’miz, Sağlık Bakanlığı’ndan ruhsat aşamasında. Hazırlıklarımız ve personellerimiz noktasında hazırlıklarımız tamamlandı” ifadelerini kullandı.

Tunahan Ünsal


Bu haber 12/09/2022, Pazartesi günü yayınlandı, 637 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com