“1+6’lı masa dağılacaktır”

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Yenice’de düzenlenen AK Parti Daraltılmış İlçe Danışma ve İstişare Toplantısı’nda çarpıcı açıklamalarda bulunan AK Parti Çanakkale İl Başkanı Naim Makas, CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin’in ‘HDP’ye bakanlık verilebilir’ sözleri ile başlayan ve daha sonra CHP ile İYİ Parti arasındaki ihalenin ifşası ile alevlenen tartışmalar üzerine CHP’li ve İYİ Parti’li İl Başkanları Metin Ümit Ural ve Selahattin Yıldızlar’a sorular sordu.

AK Parti Çanakkale İl Başkanı Naim Makas, CHP ile İYİ Parti arasında tartışmaya neden olan ‘HDP’ye bakanlık verilebilir’ sözlerinin ardından 6’lı masada krize yol açan CHP-İYİ Parti arasındaki ihale ifşalarına atıfta bulunarak, CHP’li ve İYİ Parti’li İl Başkanları Metin Ümit Ural ve Selahattin Yıldızlar’a bazı sorular yöneltti. Başkan Makas; “Kirli pazarlıkların döndüğü bu manzarayı Çanakkaleli seçmene nasıl anlatacaksınız? Bu manzara karşısında niye hala suskunsunuz?” dedi.

6’lı masa HDP’ye bulunulan vaatlerle ayakta durmaya çalışıyor”

CHP’li Gürsel Tekin’in ‘HDP’ye bakanlık verilebilir’ sözlerinin, 6’lı masanın hangi amaca hizmet ettiğini bir kez daha gözler önüne serdiğini belirten Başkan Makas; “CHP’li Gürsel Tekin’in ‘HDP’ye bakanlık verilebilir’ sözleri, 6’lı masanın hangi amaca hizmet ettiğini bir kez daha gözler önüne serdi. Bir kez daha anladık ki 6’lı masa HDP’ye bulunulan vaatlerle ayakta durmaya çalışıyor. Daha önce defalarca 1+6’lı masa şeklinde bu ittifakın, gizlemeye çalıştıkları gerçek yüzünü ifade etmiştik. CHP Milletvekili Gürsel Tekin’in ifadelerine CHP üst yönetiminden herhangi bir itiraz ve düzeltme gelmezken, bu söylemlerin en saf haliyle CHP’nin düşünce ve tasarruflarını yansıttığını tüm kamuoyu görmektedir” dedi.

Soruyoruz, kirli pazarlıkların döndüğü bu manzara karşısında niye hala suskunlar?”

CHP’li ve İYİ Parti’li İl Başkanları Ural ve Yıldızlar’a kirli pazarlıkların döndüğü manzara karşısında niye hala suskun olduklarını soran Başkan Naim Makas; “Seçmenimizin vicdanını da derinden yaralayan bu ifadelere, “kime sordunuz?” diyerek tepki gösteren İYİ Parti’li milletvekiline, İYİ Parti’li yöneticilerin CHP’li belediyelerden aldıkları ihalelerle had bildirircesine karşılık verildi. Buradan soruyoruz, Çanakkale’nin CHP’li ve İYİ Parti’li il başkanları Sayın Ural ve Sayın Yıldızlar, kirli pazarlıkların döndüğü bu manzarayı Çanakkaleli seçmene nasıl anlatacaklar? Bu manzara karşısında niye hala suskunlar?” diye konuştu.

Ural HDP’ye bakanlık verilmesini kabul ediyor mu?”

“Sn Ural HDP’ye bakanlık verilmesini kabul ediyor mu?” diyen Başkan Makas; “Eğer İYİ Partili ortakları bu durumu kabul etmezlerse geri adım atıp HDP’ye dönerek ‘’üzgünüz İYİ Parti size bakanlık vermemizi istemiyor’’ diyebilecekler mi? Zamanında HDP Çanakkale İl Başkanlığı’nı ziyarete giden CHP’li il yöneticilerine ve yine yakın zamanda CHP’nin Çanakkale’deki yerel yöneticileri marifetiyle HDP’li gruba toplantı salonu tahsis etmelerine sessiz kalan İYİ Parti Çanakkale İl başkanı Sn Yıldızlar, CHP’nin bakanlık vaadini kabul ediyor mu? İYİ Parti 6+1 dediğimizde tepki gösteriyordu o halde soruyoruz, madem HDP masa dışındaydı, CHP bu durumda masa dışında olduğunu iddia ettiğiniz bir partiye nasıl bakanlık verebilmeyi düşünüyor?” sorularını yöneltti.

1+6’lı masa milletimizin vicdanından kopan sille ile dağılacaktır”

Başkan Makas sözlerini şu şekilde sürdürdü; “Türk siyasi tarihinin bu kirli pazarlıklara kurban edilmesini aziz milletimiz ve seçmenimiz asla kabul etmeyecektir. İddia ediyoruz ki yakın zamanda, siyaset arenasını kirleten bu siyasi kadrolarda yaşanan kopmalar ciddi boyutlara ulaşacak ve 1+6’lı masa milletimizin vicdanından kopan sille ile dağılacaktır.”

Haber Merkezi


Bu haber 12/09/2022, Pazartesi günü yayınlandı, 392 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com