Başkan Yıldızlar; “Velilerin yükünü hafifletmeliyiz”

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

İYİ Parti Çanakkale İl Başkanı Selahattin Yıldızlar 2022-2023 eğitim-öğretim yılı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Yeni eğitim ve öğretim yılında öğretmenlere ve öğrencilere başarılar dileyen İYİ Parti Çanakkale İl Başkanı Selahattin Yıldızlar, sağlıklı ve huzurlu bir eğitim ve öğretim yılı geçirmelerini temenni etti.

19 milyon öğrencinin Pazartesi günü itibariyle okullarına kavuşacağını ifade eden Yıldızlar, ancak okulların kapılarını zor şartlar altında açtığını aktardı.

Eğitim ve öğretimin önemine dikkat çeken Yıldızlar, “Geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımızın sağlıklı bir ortamda okullarına gidip gelmesi oldukça önemli. Bunun içinde üzerimizde büyük bir sorumluluk var. Eğitimin kesintisiz devam etmesi için hep birlikte üzerimize ne düşerse yapmamız gerekiyor. Eğitimde fırsat eşitliği kapsamında tüm evlatlarımızın okula kavuşmasını sağlamalıyız. Yüksekokul servis ücretleri, kırtasiye fiyatları hiçbir öğrencimizin okulundan, eğitimden mahrum kalmasına neden olmamalıdır. Öğrencilerimize, velilerimize destek olmalı onların bu ekonomik şartlar altında yükünü hafifletmeliyiz. Öğretmenlerimizin de huzurlu ve sağlıklı bir ortamda, ekonomik açıdan rahat bir şekilde okula gitmelerini sağlamalıyız” dedi.

Haber Merkezi


Bu haber 11/09/2022, Pazar günü yayınlandı, 234 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com