“Sorumluluğumuz büyük ve çok kararlıyız”

3 hafta önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Kuruluşunun 99’uncu yıl dönümünü kutlayan, CHP’nin Çanakkale İl Örgütü kutlamalar kapsamında Cumhuriyet Meydanında bir araya geldi. Çelenk sunumu sonrası saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Siyasiler CHP’nin 99’uncu yılının kutlamalarına yoğun katılım gösterdi. CHP İl Başkanı Metin Ümit Ural kutlamalar kapsamında bir konuşma gerçekleştirdi.

CHP İl Başkanı Metin Ümit Ural,” Partimizin 99’uncu kuruluş yıl dönümü hepimize kutlu olsun. Kurtuluş mücadelesini ve kuruluş iradesini siyasi önderi Cumhuriyet Halk Partimiz 99 yaşında. Bugün bu tarihi mirası coşkuyla kutlamak ve Cumhuriyetimizin 2. Yüzyılını hep birlikte inşa etme kararlılığımızı, bir kez daha güçlü bir sesle beyan etmek için buradayız.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde 9 Eylül 1923 tarihinde siyasi faaliyetlerine başlayan, CHP ülkemizin kuruluş mayasını oluşturan ve genç Cumhuriyeti demokrasiye hazırlayan partidir. Saraya karşı milletin kayıtsız şartsız egemenliğin iradesini esas alan, Cumhuriyetimizin yeniden ortak bir değer haline getirmek, demokrasi ile taçlandırmak bugün her şeyden daha öncelikli bir görevdir.

Cumhuriyetimizin 100 yılına yaklaşan tarihinin, son yılları maalesef büyük bir yıkıma yol açan tek adam rejiminin talan düzeniyle geçmiştir. Demokrasiyi adaleti, kalkınmayı yok sayan, talan ve tek adam rejiminin sonucunda çok boyutlu bir buhrana ağır talimatını hep birlikte yaşamaktayız. Milyonları yoksulluğa mahkum eden bu yolsuzluk düzeni bir avuç imtiyazlıya ciddi servet transferi yaparak halkın olan tüm kaynakları, küçük bir sınıfın elinde toplamış, eşitsizlikleri derinleştirmiştir. Sorumluluğumuz büyük ve çok kararlıyız. Büyük önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün eseri olan, Türkiye Cumhuriyeti yine onun eseri olan CHP tarafından, yüceltilerek yoluna devam edecektir.

CHP yapılan açıklamaların ardından İsmet İnönü’nün anıtına karanfil bıraktı. Orada tekrar saygı duruşunda bulunuldu.

CHP’nin 99’uncu yıl dönümünde gerçekleşen kutlamalara, Cumhuriyet Halk Partisi Yüksek Disiplin Kurulu Üyesi Serdar Soydan, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, CHP İl Başkanı Metin Ümit Ural, CHP Merkez İlçe Başkanı Süleyman Erte, merkez il ve ilçe teşkilatı katılım gösterdi.

Tunahan Ünsal- Cihan Peker


Bu haber 09/09/2022, Cuma günü yayınlandı, 168 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com