Haberiniz var mı? -2

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Son günlerde motosiklet kullanıcılarına yönelik kanun uygulanmaya başladığını biliyor musunuz?

Bu kanuna göre motosiklet üzerinde kafana taktığının tasa benzer kasklar ile beraber gözlük olmazsa olmaz. Kask yoksa motosiklet de yok. Hava kardırtan sonra reklektif yelek kesin olmak zorunda yoksa polis seni parampinçik yapar.

Son günlerde Togg ile ilgili bir kaş haber pompalandığını biliyor musunuz?

Togg kullanıcı odaklı, akıllı, empatik, bağlantılı, otonom, paylaşımlı ve elektrikli diye tanıtılmıyorlar. Aklım yerinden çıkmış. Kullanıcı nasıl baş eder bilemiyorum hayırlısı bakalım.

Son günlerde sigorta primlerinin artışının ne kadar olduğunu biliyor musunuz?

Araçların sigorta primlerinin yüzde 300 artışı bir çok araç sahibini zorunlu sigortasızlığa mahkûm etti. Hele kasko sigortayı belli araç sahipleri (zenginler) yapar oldular. Yollarda sigortasız araç bolluğu bu yıla kadar bu kadar olmamıştı.

Son günlerde motosiklet kampanyalarından haberiniz var mı?

Türkiye de birçok marka özellikle Çinya olanlar için kanunsuz işlemler yapılmaya başlandı. Bilindiği üzere 50cc’lik motosikletler B sınıfı otomobil ehliyet ile kullanılmakta. Ayrıca plaka var ancak vergi sigorta yok. Satıcı motosiklet ile beraber 100 cc’lik bir piston, sekman gömlek seti hediye ediyor. Motosiklet otomatik olarak 100cc ye yükseliyor. Ne polis farkında ne sen ben farkındayız. Kalın bu saçmalıklar içinde sağlıcakla…

 

 


Bu haber 09/09/2022, Cuma günü yayınlandı, 335 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com