Turan; “Balıkçılığın artması için yoğun gayret gösteriyoruz”

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, geçtiğimiz günlerde Biga’daydı. Biga’da bir dizi programa katılan Turan, “Bölgemizde balıkçılığın artması için yoğun gayret gösteriyoruz” ifadelerini kullandı.

AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, gerçekleşen programla ilgili yapmış olduğu bilgilendirmede, “Çanakkale’miz tarihiyle, tarımıyla, sanayisiyle, turizmiyle özel bir kent olmasının yanında, aynı zamanda bir balıkçılık kenti. Şehrimiz 671 km sahil uzunluğuyla Türkiye’nin en uzun ikinci sahiline sahip. Çanakkale’mizde 12 bin balıkçımız var. Ortalama olarak balıkçılarımızın yarısı fiili olarak bu işi yapıyor. 835 adet balıkçı teknemiz, 23 balıkçı barınağımız, çok sayıda su ürünleri işletmemiz, midye üretim tesisimiz mevcut. Bölgemizde balıkçılığın artması için yoğun gayret gösteriyoruz. 2022 yılı içinde Çanakkale’miz genelinde göletlere ve barajlara 1,5 milyon balık bırakıldı.

Ayrıca programlar kapsamında Kemer’de Parion Kemer Kültür ve Turizm Derneği’nin yeni hizmet binasının açılışında hemşehrilerimizle buluştuk.

Rızkını denizden çıkaran tüm balıkçılarımıza bir kez daha hayırlı ve bereketli bir sezon diliyor; programa katılan tüm dostlarımıza, hemşehrilerimize ve emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Tunahan Ünsal


Bu haber 08/09/2022, Perşembe günü yayınlandı, 579 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com