Üçpınarlar’dan CHP teması

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Doğru Yol Partisi Kurucu Üyesi, Geçmiş dönem Çanakkale Milletvekili ve Çevre Bakanlığı yapmış olan Hamdi Üçpınarlar, CHP İl Başkanlığı’na ziyarette bulundu. Demokrat Parti’nin CHP İl Başkanlığı ziyaretinde CHP İl Başkanı Metin Ümit Ural ile görüşen Üçpınarlar ile röportaj gerçekleştirdik.

Demokrat Parti İl Başkanı Nail Babacan ve il yöneticileri, geçtiğimiz gün CHP İl Başkanlığı’na ziyarette bulundular. Ziyarete Geçmiş dönem Çanakkale Milletvekili ve geçmiş dönem Çevre Bakanı Hamdi Üçpınarlar’da katıldı. Üçpınarlar gazetemize özel açıklamalarda bulundu.

“Kutuplaşmanın olmadığı dönemleri yaşadık”

Hamdi Üçpınarlar, “Adalet Partisi’nde gençlik teşkilatları genel başkanı, Doğru Yol Partisi’nin kurucusu ve gençlik teşkilatı genel başkanlığı görevleri, milletvekilliği ve bakanlık yaptığım süre zarfında, biz siyasette rekabet olduğunu fakat kutuplaşmanın olmadığı dönemleri yaşadık.

“Siyasette küskünlük olmaz”

Bu siyasi terbiye ile büyüdük. Bugün Cumhuriyet Halk Partisi’nin İl Başkanını ziyarette bu düşünce ile gayret içerisinde tahakkuk etmiştir. Siyasette küskünlük olmaz. Hele hele vatandaşa küsmek hiç olmaz. Ülkenin ve memleketin menfaati mevzubahis olduğunda gerisi teferruattır denir. Bunu lafta bırakmamak lazımdır.

“Bu masa 6’lıdır, kimse 7’inci, 8’inci ayağı aramasın”

İstişare niteliğinde de olsa insanların birbirleri ile görüşmesinde, fayda vardır. Ben bu düşünce içerisinde bugün Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanlığı’ndayım. Kabul buyurdular, teşekkür ediyorum. Tabi ki memleket bizim memleketimiz. Millet bizim memleketimiz. Bugün 6 partinin birleşmesinden ötürü 6’lı masa adlandırılıyor. Bu masa 6’lıdır, kimse 7’inci, 8’inci ayağı aramasın. 6’lı masadaki 6 siyasi partinin liderleri Türkiye’nin geleceği için bir şeyler yapmaya çalışıyorlar. Hoş karşılamak lazım.

“Terbiyeden yoksun bir siyasi arenanın içerisinde bulunuyoruz”

Kutuplaştırmamak lazım. Bugün Türkiye’de maalesef siyasi terbiyeden yoksun bir siyasi arenanın içerisinde bulunuyoruz. Bu nedenle benim pozisyonumda olan siyaset yapmış kişiler bu durumu üzüntü ile takip ediyoruz. Bizim görevimiz bundan sonra tecrübe sahibi kişiler olarak siyaset arenasında bulunan arkadaşlara yardımcı olmaktır. Benim tekrar görev almam söz konusu olamaz. Yeni yetişen siyaset adamları var. Geçmişe dönüp kalmayacaksınız. Geçmişten ders alacaksınız.

“Üzüntüm çok büyük”

En büyük eksiğimiz, bize Atatürk, Cumhuriyet anlatılmadı. Bizde bizden sonraki nesillere maalesef Atatürk ve Cumhuriyeti anlatamadık. Bu nedenle üzüntüm çok büyük” ifadelerini kullandı.

Tunahan Ünsal


Bu haber 07/09/2022, Çarşamba günü yayınlandı, 283 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com