Seçim sonrası neler olacak? Muharrem Erkek; “Liyakatli kadrolar hazırlanıyor”

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, CHP Çanakkale İl Başkanlığı’na ziyarette bulundu. Ziyaret esnasında, gazetemize özel açıklamalarda bulunan Erkek, “6’lı masada bakanlıklar, valiler, kaymakamlar, bürokratlar belirleniyor mu?” sorusuna yanıt verdi. Öte yandan CHP İl Başkanı Metin Ümit Ural ise “Seçimde Çanakkale’nin her köyünden ve bölgesinden veri akışını sorunsuz sağlayacağız” ifadelerini kullandı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, Partisinin İl Başkanlığı’na ziyarette bulundu. CHP İl Başkanı Metin Ümit Ural ve il yöneticileri ile görüşen Erkek, gazetemize özel açıklamalarda bulundu.

Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, “6’lı masada seçim sonrasında, iktidara gelinirse, bürokratlar, bakanlıklar, valilikler, kaymakamlar kimler olacak noktasında çalışma var mı?” sorusunu yönelttik. Seçim sonrası izlenecek yol ile ilgili açıklamalarda bulunan Erkek, somut örnekler verdi.

“Tarihi bir seçim olacak”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, ”Söylendiği gibi bir sorun yok, Bütün çalışmalar samimiyetle güven içerisinde, ilkelerle yürüyor. Masada demokrasi ve hukukun üstünlüğü olduğu için temel ilkelerde uzlaşıyoruz. Önümüzdeki ilk seçim referandum niteliğinde bir seçim olacak. Seçmen bu sistemin devam edip etmeyeceğinin kararını verecek. Biz değişsin diyoruz. Bu sistemle Türkiye devam edemez. Tarihi bir seçim olacak bizler Hem CHP olarak hem altılı masa olarak, yarın seçim olacakmış gibi hazırız. Bugünde İl başkanımız il yöneticilerimiz ve merkez ilçe başkanımız ile birlikte ziyaretler yapacağız.

“Cumhurbaşkanı adaylığının kararını altılı masa verecek”

Merkez Bankası’nın bağımsızlığını böyle bir ucube sistemle sağlayamazsınız. Kuvvetler ayrılığının olduğu bir sistemde sağlayabilirsiniz. Sistem böyle olunca ekonomik kriz ve adli kriz derinleşiyor. Fırsat adaletsizliği, sosyal adaletsizlik var. Türkiye’yi özgürleştireceğiz. Genel Başkanımız ve biz hazırız ama Cumhurbaşkanı adaylığının kararını altılı masa verecek. Kimsenin şahsi bir kaygısı yok. İlk seçimden sonra çözülemeyecek bir problem yok. Güçlendirilmiş parlamenter sisteme bir referandum ile geçilecek.

“Görevini düzgün yapanlar, hukuka bağlı olanlar, liyakatli olanlar devam eder”

Mevcut bürokrasi içerisinde görevini düzgün yapanlar, hukuka bağlı olanlar, liyakatli olanlar devam eder. Türkiye’de çok liyakatli kadrolar var. Strateji ve planlama teşkilatını kuracağız ve Türkiye’nin en liyakatli kadroları o teşkilata dahil olacak. Tarımda sanayide eğitimde her alanda planlamalar yapılacak. Üst düzey kamu görevlileri için liyakatli kadrolar hazırlanıyor. Kadrolar hazırlanıyor ama isimler konuşulmuyor. Nitelikler konuşuluyor. Liyakat ve adalet temelinde devleti hızla yeniden yapılandıracağız. Hazır olmak önemli bu konuda bir sorun yok” dedi.

“Hızlı bir veri akışını sağlayacağız”

CHP İl Başkanı Metin Ümit Ural, “Seçimde verileri sistemli bir şekilde sağlayabilecek misiniz?” sorusuna, “Özellikle uzak köylerden veri akışının hızlandırılması açısından, ilçe örgütlerinden oraya gidilecek, orada bulunan sandık görevlilerinden bilgi alınacak. Hızlı bir şekilde veri akışını sağlayacağız. Tamamen genel merkeze bağlı olarak sistemden akışlar gösterilecek. Bir sorun yaşanacağını asla düşünmüyoruz” ifadelerini kullandı.

Tunahan Ünsal-Cihan Peker


Bu haber 07/09/2022, Çarşamba günü yayınlandı, 1212 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com