Çanakkale CHP’li başkanlara uzak kaldı

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Türkiye’nin iki önemli siyasi karakterinden birisi CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, diğeri ise İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu.

Kılıçdaroğlu geçtiğimiz aylarda Balıkesir’de bir mitingde vatandaşlarla hitap etti. Çanakkale’den Cumhuriyet Halk Partililer Balıkesir’e doğru yola çıktılar. Belediye Başkanları, İl, Merkez İlçe, İlçe Başkanları, İl, İlçe yöneticileri herkes Balıkesir’deydi ve Kılıçdaroğlu can kulağıyla dinlendi, kritikler yapıldı. Kimse de “Yahu Kılıçdaroğlu Çanakkale Merkez’e neden gelmiyor?” diye sormadı.

Bugün ise İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olan, AK Parti ile girdiği kısa süredeki iki seçimi de kazanan ve başkan olduktan sonra ise Karadeniz başta olmak üzere farklı illerde vatandaşlarla buluşan Ekrem İmamoğlu Çanakkale’de idi. Çanakkale dediysek, Merkez İlçe değil ilçelerde temastaydı. İmamoğlu Ezine’de bir vatandaşın evine misafir oldu. Samimi ve cana yakın tavrı ile gönüllerde taht kurdu. Bayramiç’e geçti. Bayramiç’te üreten kadınlar ile görüştü, çarşıda, pazarda vatandaşlarla buluştu. Bayramiç Belediye Başkanı Mert Uygun, Ayvacık Belediye Başkanı Mesut Bayram ve Ezine İlçe Başkanı Caner Şahin, İmamoğlu’na eşlik ettiler. Kimse yine sormadı “Yahu İmamoğlu Çanakkale Merkez’e neden gelmedi?”

DEVA Partisi kurulduktan sonra Genel Başkanlık koltuğuna oturan Ali Babacan, sık sık Çanakkale ziyaretlerinde bulunurken, Babacan’ı Çanakkale çarşıda görmeyen kalmadı. Gelecek Partisi kurulduktan sonra Genel Başkan olan Ahmet Davutoğlu’da hem çarşıda hem pazarda dolaştı, vatandaşlarla görüştü.

İYİ Parti lideri Meral Akşener Çanakkale’de önce miting yaptı. Sonrasında, esnaf ziyaretinde bulundu. Yetmedi, Eceabat’a geçti. Eceabat Belediyesi’ni de ziyaret etti. Sonrasında, geçtiğimiz aylarda Gökçeada’da düğüne katıldı.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ise 1 sene önce, Çanakkale Merkez yerine Gelibolu’ya geldi. Gelibolu’da ve Bolayır’da temaslarda bulunan Kılıçdaroğlu için CHP’liler Çanakkale’den Gelibolu’ya gitmişlerdi.

Kılıçdaroğlu hafızam beni yanıltmazsa, 2018 yılında Çanakkale’ye gelmiş ve Merkez ilçeye uğramıştı. Hatta o günlerde Ramazan ayı idi ve İsmetpaşa Mahallesi’nde iftar sofrasında, vatandaşlarla görüşmüştü. 2018 yılından sonra ise Kılıçdaroğlu Çanakkale Merkez’de görülmedi.

Hem İmamoğlu hem Kılıçdaroğlu’nun Çanakkale Merkez’i pas geçmesi soru işaretlerine neden olurken, Çanakkaleliler CHP’li başkanlara bir hayli uzak kaldı.

 


Bu haber 07/09/2022, Çarşamba günü yayınlandı, 525 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com