Yaşam Evleri’nde Yeni Dönem Kayıtları Başladı

3 hafta önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Çanakkale Belediyesi sosyal yaşam evlerinde yeni dönem kayıtları başladı.

Çanakkale Belediyesi tarafından konuyla ilgili yapılan bilgilendirmede, “Çanakkale Belediyesi Troia, Barbaros ve Esenler Sosyal Yaşam Evleri’nde, yetişkinlere ve çocuklara yönelik düzenlenen ücretsiz etkinlikler, atölye ve grup çalışmaları için yeni dönem kayıtları 5 Eylül 2022 Pazartesi günü itibariyle başladı.

Çanakkale Belediyesi bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Sosyal Yaşam Evleri’nde; Okuma-Yazma Eğitimi (Yetişkin kadınlara yönelik, 1. ve 2. kademe), Aile Eğitimi ve Okul Öncesi Çocuk Eğitimi (Anneler ve 3-6 yaş arası 2017 – 2018 doğumlu çocuklarıyla birlikte gelir. BADEP-Baba Destek Programı için ise çocuğu olan babaların mesai saati dışında gelebilecekleri saatlerde düzenlenmektedir.) El Sanatları, Hazır Giyim, Jimnastik- Step, Satranç, Masa Tenisi, Yurttaşlık ve Türkçe eğitimi (Yabancı uyruklu düzenli göçmenler için ), Evlilikte İletişim ve Çatışma Çözme Becerisi (Kadın-Erkek) grupları ve bireysel danışmanlık görüşmeleri (cinsel eğitim, menapoz, ebevenlik alanında yapılmaktadır), Kültürel ve çevreye duyarlı projeler (Kitap okuma, file yapımı, bisiklet eğitimi vb), belediye hizmetlerimizi tanıtma, kültürel mekanları, müze, sinema, tiyatro duyurma, kent tarihini öğrenme ve gezme etkinlikleri de yapılmaktadır.

Sosyal Yaşam Evleri tarafından düzenlenen eğitimler ve etkinlikler, Çanakkale Belediyesi Sosyal Hizmet Uzmanları tarafından programlanmaktadır.

Kentlilerimizin ücretsiz olarak hizmet alabileceği Sosyal Yaşam Evlerine ulaşmak ve bilgi almak için aşağıdaki adreslere başvurabilirsiniz” ifadeleri yer aldı.

Tunahan Ünsal


Bu haber 06/09/2022, Salı günü yayınlandı, 184 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com