Ödül Programı’nın altıncısı için başvurular devam ediyor

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Kale Grubu kurucusu merhum İbrahim Bodur’un değerlerini yaşatmak ve sosyal girişimcilik ekosistemini desteklemek amacıyla 2017 yılında hayata geçirilen İbrahim Bodur Sosyal Girişimcilik Ödül Programı’nın altıncısı için başvurular devam ediyor.

Erken Aşama, İleri Aşama, İş Birliği ve Gençlik Kategorileri kapsamında yapılacak başvurular, 14 Eylül tarihine kadar ibrahimbodurodulleri.com internet sitesi üzerinden kabul edilecek.

‘Değer Kat Hayata, İyi Bak Dünyana’ sloganıyla hayata geçirilecek olan İbrahim Bodur Sosyal Girişimcilik Ödül Programı için başvurular 11 Ağustos Perşembe günü başladı. Erken Aşama, İleri Aşama, İş Birliği ve Gençlik Kategorileri kapsamında yapılacak olan başvurular, 14 Eylül tarihine kadar ibrahimbodurodulleri.com internet sitesi üzerinden alınacak. Bu yıl ikinci kez erken ve ileri aşama kategorilerine başvuru yapan sosyal girişimciler arasından 18-25 yaş aralığındaki değişim öncüsü bir genci de ödüllendirecek.

Ödül başvuruları; dünyada 5 kıtada 60’ın üzerinde ülkeye yayılan küresel bir sosyal girişimcilik hub’ının İstanbul ayağı olan Impact Hub’ın katkıları ve Kale Grubu ekiplerinden oluşan bir ön değerlendirme kurulu tarafından ele alınacak. Final aşamasına kalan adaylar ise Türkiye’nin önde gelen sosyal girişimci, sivil toplum kuruluşu ve iş dünyası liderlerinden oluşan bir Seçici Kurul Üyelerinin karşısına çıkacak.

İbrahim Bodur Sosyal Girişimcilik Ödül Programı kategorileri:

Erken Aşama: Pilot uygulaması ve yarattığı sosyal etkinin yaygınlaşma potansiyeli bulunan, sosyal Ödül miktarı 120.000 TL’dir.

İleri Aşama: Faaliyet gösterdiği alanda sosyal sorunun çözümü için geniş çaplı bir değer önerisi Ödül miktarı 120.000 TL’dir.

İş Birliği Kategorisi: Bir sosyal girişimin; sosyal veya çevresel faydayı/etkiyi çoğaltmak amacıyla Ödül miktarı 120.000 TL’dir.

Gençlik Kategorisi: Erken ve İleri Aşama için başvuru yapan 18-25 yaş aralığındaki kurucu veya Ödül miktarı 120.000 TL’dir.

Haber Merkezi


Bu haber 06/09/2022, Salı günü yayınlandı, 979 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com