Burak Kunt: “Yurt Binaları yapabilir miyiz?” Başkan Gökhan: “Yardımcı olabiliriz”

3 hafta önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Çanakkale Belediyesi’nin Eylül ayı meclis toplantıları geçtiğimiz gün son buldu. İYİ Parti adına konuşma gerçekleştiren Belediye Meclisi İYİ Parti Grup Başkanvekili Burak Kunt, “Belediyemizin boş arsalarına yap, işlet, devret veya çeşitli girişim modelleriyle yurt binaları yapabilir miyiz?” ifadelerini kullandı. Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ise “Ben yurt yapmak istiyorum diyenlere, arsa temini noktasında yardımcı olabiliriz” yanıtını verdi.

Çanakkale Belediyesi’nin Eylül ayı meclis toplantılarının ikinci birleşimi geçtiğimiz gün gerçekleşti. Gerçekleşen meclis toplantısında, İYİ Parti grubu adına söz alan Belediye Meclisi’nin İYİ Parti Grup Başkanvekili Burak Kunt, dikkat çeken bir açıklamada bulundu. Kunt, belediyenin boş arsalarına öğrenciler için yurt yapılmasının Çanakkale’nin yararına olacağını belirtti ve öğrencilerin barınma sorununu, meclis gündemine taşıdı.

Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ise “Ben yurt yapmak istiyorum diyenlere, arsa temini noktasında yardımcı olabiliriz” ifadelerini kullandı.

Çanakkale Belediye Meclisi’nin İYİ Parti Grup Başkanvekili Burak Kunt,” Kiralarla gelen zamlardan sonra insanlar evlatlarını okutmaya göndermekte zorlanıyorlar. Öğrenciler Çanakkale’de kalabilmenin yollarını arıyorlar. Yurtlarda yetersiz olunca işin, içinden çıkılmaz bir hal aldı. Belediyemizin boş arsalarına yap, işlet, devret veya çeşitli girişim modelleriyle yurt binaları yapabilir miyiz? Böyle bir proje öğrenci kardeşlerimiz için çözüm olabilir mi?” dedi.

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, ”Belediyeler yurt üretemiyor ama yurt alanı verebilir. Yap, işlet modeli ile verilebilir. Devredip ne yapacağız? Yurt binası vardı onu aldık. Yurt olarak değil misafirhane olarak yöneteceğiz. Kanser hastalarının, barınması için ayırabiliriz. Ben yurt yapmak istiyorum diyenlere, arsa temini noktasında yardımcı olabiliriz” ifadelerini kullandı.

Tunahan Ünsal


Bu haber 06/09/2022, Salı günü yayınlandı, 317 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com