Yaralar sarılacak mı?

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Yeni belediye binasının yanında bulunan alanda, eskiden CarrefourSA bulunuyordu. Bölgedeki yıkım faaliyetinden sonra hem iş merkezi hem de otopark yapılması planlanıyor. Çanakkale’de birçok bina yıkılırken, kentte dönüşüm başladı. O bölgeye yapılacak olan yatırım, bölgede bulunan esnaflar tarafından yıllardır bekleniyor. Esnaf, yatırımın bölgeye hareketlilik katacağını belirtirken, otoparkın gerekli olduğunu belirtti. Esnaf sesini gazetemiz aracılığıyla duyururken, fikirlerinin dikkate alınmasını istedi.

Bölge esnafı Çanakkale’nin otopark sorunu olduğuna değindi. Yapılması beklenen otoparkın bir ihtiyaç olduğunu söyledi. Günün erken saatlerinde bile vatandaşların araçlarını park edecek, alan bulmakta zorlandığını belirttiler. Eskiden CarrefourSA ve otopark olarak kullanılan alan yıllarca boş kaldı. Bölgede çalışmalar hızlanırken, esnaf bir an önce sonuçlanmasını beklediğini belirtti. Yeni belediye binası ile beraber bölge esnafı, kalkınacağını ifade etti.

Dükkan sahibi Özlem İşgören,” Ben 25 senedir burada esnaflık yapıyorum. Uzun bir süredir biz buranın yapılmasını bekliyoruz. Yaklaşık 7 yıldır bu alan boş kaldı. Buraya bir hareketlilik katar,” ifadelerini kullanırken, Şekip Yayla, Kente ve çevreye hareketlilik getirir. Elbette esnaf uzun bir süredir orayı da bekliyor. Belediye binasının bitirilmesini de bekliyor” diyerek umutlu olduklarını belirtti. Otopark sahibi Aziz Güçlü, Bir otopark sahibi olarak etkilenebileceğini belirtirken, yatırımları desteklediğini söyledi.

Gündem gazetesi olarak bölge esnafı ile röportaj gerçekleştirdik.

“Yaklaşık 7 yıldır bu alan boş kaldı”

İşgören,” Ben 25 senedir burada esnaflık yapıyorum. Buraya yapılacak olan yatırım bizlerin işine yarar. Yapılan yeni yatırımların bizler için daha iyi olacağını düşünüyorum. İlerleyen zamanlarda bizlere daha çok etki eder. Bence burada otopark olmalı. Öncede CarrefourSA vardı. Şimdi otopark olması hem, otomobilleri olanlar için iyi olacaktır.  Vatandaşlar sabahları araçlarını park etmek için yer bulamıyorlardı.  Uzun bir süredir biz buranın yapılmasını bekliyoruz. Yaklaşık 7 yıldır bu alan boş kaldı. Buraya bir hareketlilik katar,” ifadelerini kullandı.

“Çanakkale halkının otoparka ihtiyacı var”

Otopark Sahibi Aziz Güçlü, ”Buraya otopark ve işhanı yapılmalıdır. Özellikle otopark yapılmalı ve Çanakkale’ye otopark yapılması gerekiyor. Otopark yapılması bir otopark sahibi olarak beni etkileyebilir ama bu çok büyük bir problem değildir. Çanakkale halkının otoparka ihtiyacı var. Hizmet her zaman hizmettir ve hizmet güzeldir. Bence yapsınlar, hayırlı olsun” ifadelerine yer verdi.

“Çevre esnafının bu yatırıma ihtiyacı var”

İsmail Yıldırım, ”Kesinlikle buraya otopark yapılmalıdır. Bu bir ihtiyaçtır. Çanakkale’ye her ne yapılırsa yapılsın vatandaşın ihtiyacı için yapılmalıdır. Buraya yapılan otopark ve işhanı, esnaf olarak bizi her yönden iyi anlamda etkiler. Araçların azalmasını ve buranın rahatlamasını etkiler. Burada bulunan esnafların alışverişinin hızlanmasını etkiler. Çevre esnafının bu yatırıma ihtiyacı var” dedi.

“Buraya vatandaşlar geldiği zaman esnaf kalkınacak”

Kuaför Günay Batur, ”Çanakkale’nin en büyük sıkıntısı otopark problemidir. Tabi canlandırır. Canlandırmaz olur mu? Biz yapılmasını esnaf olarak, özellikle bekliyoruz. Buraya vatandaşlar geldiği zaman esnaf kalkınacak. Buranın esnafı bu boş alanın değerlendirilmesini 10 yıldır bekliyor. Biz bir an önce esnaflar olarak açılmasını bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

“ Kente ve çevreye hareketlilik getirir”

Dükkan sahibi Şekip Yayla,” Buranın değerlendirilmesi bizlerin çok işine yarayacaktır. Her türlü yatırım, yatırımdır. Kente ve çevreye hareketlilik getirir. Elbette esnaf uzun bir süredir orayı da bekliyor. Belediye binasının bitirilmesini de bekliyor. Bu çevreye bir hareketlilik gelecek. Gelmemesi mümkün mü? Her yatırımın bir bereketi olur” dedi.

Tunahan Ünsal- Cihan Peker 

 


Bu haber 05/09/2022, Pazartesi günü yayınlandı, 228 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com