Dardanos’ta kaza riski arttı

4 hafta önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Çanakkale İzmir karayolu üzerinde bulunan Dardanos kavşağı, yüksek risk taşımaya devam ediyor. Geçtiğimiz yıllarda kavşak üzerinde ışıklandırma yapılarak, tehlike minimuma indirildi ancak ışıklar arasında koordinasyon olmadığından, vatandaşlar kırmızı ışıklar yüzünden kaza riskinin arttığını belirttiler.

Özellikle yaz aylarında Dardanos ve Güzelyalı bölgelerinde kalabalık yükselirken, İzmir karayolunda da yoğunluk maksimuma çıkıyor. Çanakkale-İzmir otoyolundaki ve tatilcilerin Güzelyalı istikametine seyirleri zaman zaman İstanbul trafiğin aratmıyor.

Dardanos kavşağındaki ışıklandırmalar ise hem Çınarlı Köyü’nün gidişini hem de Dardanos yönündeki yoğunluğun kontrolünü sağlarken, ışıklandırma sistemi sürücülerin kabusu oldu. Yeşil ışık yandıktan sonra, göbeğe giren araç bir kez daha ışıkla karşılaşınca, zaman zaman yol ortasında kalmalar meydana geliyor.

Vatandaşlar bölgedeki sorunun kaza riskini arttırdığını belirtirken, Karayolları Şube Müdürlüğü’nden edinilen bilgiye göre konuyla ilgilenileceği ve sorun varsa giderileceği belirtildi.

Tunahan Ünsal


Bu haber 05/09/2022, Pazartesi günü yayınlandı, 305 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com