AK Parti’den meclise protesto

3 hafta önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Çanakkale Belediye Meclisi’nin Eylül atı toplantılarının üçüncü birleşimi gerçekleşti. Gerçekleşen toplantıya AK Parti’li Belediye Meclis üyeleri katılmadı. Meclis toplantısına CHP, İYİ Parti ve MHP’li üyeler katılırken, AK Parti’li meclis üyelerinin toplantıya katılmaması dikkat çekti.

Çanakkale Belediye Meclisi’nin Eylül ayı toplantılarının üçüncü toplantısı gerçekleşti. Gerçekleşen meclis toplantısına daha önceki yıllarda da olduğu gibi AK Partili belediye meclis üyelerinin protestosu damga vurdu.

Geçtiğimiz yıllarda da AK Parti meclis üyeleri meclis sırasında toplantıyı terk ermişlerdi. Bu meclise ile katılım gösterilmedi.

Çanakkale Belediye Meclisi’nin AK Parti Grup Başkanvekili Esra Yüksel sosyal medyadan konuyla ilgili yapmış olduğu bilgilendirmede, “AK Parti Çanakkale Belediye Meclis Grubu Deklarasyonu

01.09.2022 Tarihinde yapılan Belediye Meclis toplantısında, AK Parti Grup Başkanvekili Sn. Esra Yüksel’in konuşmasının, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan tarafından adeta azarlanarak ve bağırarak sık sık kesilmesini, bazı CHP’li üyelerin de hal ve hareketleriyle bu tavrı desteklemesini kamuoyu ibretle izlemiştir.

İnsan hakları ve özgürlükler konusunda mangalda kül bırakmayan bu sakat zihniyetin, uygulamada kendisinden farklı düşünen ve dile getirilen “işine gelmeyen görüşlere” hayat hakkı tanımaması yönündeki antidemokratik tavırları, taraflı tarafsız aklı başında herkes tarafından kınanmıştır.

Bu kaba tavırlar ve karşıt görüşe tahammülsüzlük, birçok Meclis toplantısında tekrarlanmış, başka üyelere karşı da uygulanmıştır. Hele hele “hoşgörü parkı açılışı” öncesinde de tekrarlanması çok üzücüdür.

Çanakkale Belediye Başkanına yakışmayan bu söz ve davranışları şiddetle protesto ediyor ve tekerrürü halinde gereğini en sert biçimde yerine getireceğimizi, bu çerçevede

05.09.2022 tarihinde yapılacak Belediye Meclis toplantısına AK Parti grubu olarak katılmayacağımızı kamuoyuna saygı ile duyururuz… AK Parti Çanakkale Belediye Meclis grubu” ifadeleri yer aldı.

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, “Meclise gelmemek bana değil meclise karşı bir tavırdır” dedi.

Tunahan Ünsal


Bu haber 05/09/2022, Pazartesi günü yayınlandı, 287 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com