Dönüşüyoruz

4 hafta önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Çanakkale’nin merkezinde, Atatürk Caddesi’nde yıkım çalışması başladı. Alanda iş makinaları görünürken, işçiler çalışmalara hız verdi.  Yeni belediye binasının yanında bulunan alanda, eskiden CarrefourSA bulunuyordu. Bir zamanlar vatandaşların en çok vakit geçirdikleri alanların başında gelen bölgedeki yıkım faaliyetinden sonra hem iş merkezi hem de otopark yapılması bekleniyor. Çanakkale’de birçok bina yıkılırken, kentte dönüşüm başladı.

Bir zamanlar Çanakkale Lisesi sonrasında ise Fen Lisesi’ni içinde barındıran alanda bulunan öğrencilerin kaldığı pansiyon binası yıkıldı. Kordon boyunda yer alan eski İl Özel İdare binası da yıkıldı. Bir dönemin Defterdarlık binası da yıkıldı. Çanakkale’de eski binalar yıkılırken, bölgesel çapta dönüşüm sürüyor.

Bir zamanlar alışveriş merkezi olarak içerisinde bulundurduğu sinema salonu ile de herkesin uğradığı eski Carrefour binası sonrasında bir süreliğine hal olarak da kullanılmıştı. Şimdilerde ise binanın yıkımına başlandı ve hızlı çalışmalar neticesinde, binadan geriye sadece molozlar kaldı.

Edinilen bilgiye göre, binanın bulunduğu alana hem iş merkezi hem de otopark yapılacağı öğrenildi. Bölgedeki esnafın beklentisinin de otopark yönünde olduğu düşünüldüğünde, alan çok sayıda aracı içerisine aldığı vakit, bölgedeki otopark sorununa adeta merhem olacak.

Tunahan Ünsal-Cihan Peker


Bu haber 04/09/2022, Pazar günü yayınlandı, 333 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com