Cuma Pazarı çözüm bekliyor!

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Çanakkale Pazarı yazın sıcaktan kavrulmaya devam ediyor. 4 ay içerisinde 16 kere röportaj yapmak için pazara gittim. Pazarcılar aynı sorundan dert yanarken belediye ’den çözüm beklediklerini dile getirdiler.

Özellikle ilçelerde yapılan pazarların daha güzel olduğunu söyleyen pazarcılar merkezde yer alan pazarın, çatısından dolayı sıcaktan kavrulduklarını söylediler.

Kaç kere dilekçe yazdık ama hala bir çözüm belirtilmedi diyen pazarcı esnafı siyasilerin Pazar ziyaretleri dışında bu konuya bir çözüm getirilmesini bekliyor.

Ezine’de Biga’da olan pazarlar yeni olduğu için merkezde olan pazara göre daha iyi bunu kabullenmek lazım ama yine de Cuma pazarın ’da hem vatandaşların hem pazarcıların yazın, ter içerisinde kaldığını unutmamak lazım.

Daha önce ‘Pazarcılar hem dertli hem terli’ diye haber yapmıştık. Soruna yeteri kadar dikkat çekemediğimizi düşünüyorum. Bence burada bulunan muhalif partiler ve belediye el birliği ile bu sorunu çözmeli.

Siyasilerin esnafa, vatandaşa, öğrenciye dokunduğu ve gözle görülen problemleri hallettiklerinde, görmezden gelmediklerine daha başarılı olacağı aşikar. Ayrıca bu Pazar sorununun halledilmesi, bir sene sonra seçim vaadi olarak verilirse şaşırmamak gerekir.

Yapılması gereken ve sürekli herkes arasında konuşulan sorunların, neden çözülmediğini bende anlamadım. Vatandaş ve pazarcı esnafı bu sorunun çözülmesini istiyor.

Bazı İl Genel Meclisi üyelerinin ve esnafın bu sorunu geçici olarak çözmek üzere girişimleri olduğunu biliyoruz. Pazarcıların sorununu çözmek yöneticiler için lüks değil, görevdir.

Eleştiriler dışında yapıcı olmak muhalefet partilerini ileriye taşıyacaktır. Halktan ve sorunlardan uzaklaşan herkes bir gün mutlaka siyaset sahnesinden  uzak durmak zorunda kalmaz mı?

 


Bu haber 04/09/2022, Pazar günü yayınlandı, 258 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com