Tur Otobüsü devrildi

3 hafta önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Ezine’de, sabah saatlerinde tur otobüsü devrildi. Devrilen otobüste bir yurttaş hayatını kaybederken, 54’te yaralı var.

Ezine’de sabah saatlerinde dolu bir tur otobüsü yoldan çıktı ve devrildi. Devrilen otobüste bulunan vatandaşlardan bir kişi hayatını kaybetti. Araç içerisinde bulunan 54 kişi de yaralandı.

Olay yerine kısa sürede ilk yardım ekipleri intikal ederken, yaralılar hastaneye kaldırıldı.

Ezine Belediyesi tarafından konuyla ilgili yapılan bilgilendirmede, “Bu Sabah 08:45’de Ezine Belediyemiz Acil Durum Koordinasyon Merkezi’mize gelen Ezine Fidanlık Müdürlüğü girişinde yolcu otobüsünün devrildiği ihbarı üzerine bölgeye Ezine Belediyemiz arama kurtarma ve kaza kırım ekiplerimiz, itfaiye personellerimiz ve araçlarımız acil durum koduyla bölgeye sevk edilmiştir.

Otobüste bulunan 52 yaralımızın tahliyesi Ezine Belediyesi kaza kırım ekiplerimiz ve Çanakkale İl Sağlık Müdürlüğü 112 Acil Sağlık ekiplerimiz tarafından sağlanmıştır.

52 yaralımızın durumlarına göre tedavileri için hastanelere sevki Çanakkale 112 Komuta Kontrol Merkezi Koordinasyonunda çok sayıda ambulans ile sağlanmıştır. Ayrıca durumları(Daha İyi Olan)ayakta tedavi olacak.

Hemşehrilerimizin hastaneye sevkleri Çanakkale 112 Komuta Kontrol Merkezi Koordinasyonunda Belediyemize ait araçlarla gerçekleştirilmiştir. Hemşehrilerimizin tedavileri hastanelerde devam etmektedir. Tüm hemşehrilerimize geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar, hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz” ifadeleri yer aldı.

Tunahan Ünsal


Bu haber 03/09/2022, Cumartesi günü yayınlandı, 282 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com