Açılış şölene dönüştü

4 hafta önce Güncel Manşet Video
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Çanakkale’nin yeni parkı açıldı. Ünlü türkücü Mustafa Özarslan Çanakkale’de yeni açılan Hoşgörü Parkı’nda görkemli bir konser verdi. Sahnede türküleriyle kentlileri büyülerken, konsere gelen vatandaşlar türkülere eşlik etti. Siyasiler ve vatandaşlar konsere yoğun katılım gösterdi. Özellikle bilinen sanatçıların türküleri, vatandaşlar tarafından çok beğenildi. Özarslan daha sonra sahnede hareketli parçalar söyledi. Kentliler söylenen türkülere halay çekerek renk kattı. Vatandaşlar konser alanında ve parkta bulunan çimlerde halay çekerken, kameraya çok güzel anlar yansıdı.

UNESCO’nun 2021 yılını Hacı Bektaş-ı Veli ve Yunus Emre yılı ilan etmesinin ardından Anadolu bilgelerinin tanıtılması ve kültürünün yaşatılması amacıyla; Çanakkale Belediyesi tarafından açılan Hoşgörü parkı tamamen açıldı. Akşam saatlerinde gerçekleşen konsere yoğun katılım gösterildi. Vatandaşlar kültürel etkinlikten memnuniyetlerini dile getirdiler. Telefonlarıyla video çekenlerle ve onlarca vatandaşın halay çekmesiyle konser şenlik alanına döndü. Özarslan ve yanında bulunan orkestra, özellikle bağlama çalan müzisyen beğeni topladı.

Mustafa Özarslan, vatandaşlardan gelen notları okudu. Türkülere vatandaşların eşlik etmesini istedi. Türkü söylerken küçük sohbetler eşliğinde siyasi mesajlar verdi. Bir vatandaşın Musa Eroğlu’nun eleştirildiğini söylemesi üzerine, değerli sanatçılara, ozanlara sahip çıkılması gerektiğini belirtti. Konser bittikten sonra vatandaşlar kendisine teşekkür ederken vatandaşlar ile fotoğraflar çekildi. Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Mustafa Özarslan’a plaket takdim etti.

Gerçekleşen konsere Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, eşi Hale Gökhan, Kepez Belediye Başkanı Birol Arslan, Çanakkale CHP İl Başkanı Metin Ümit Ural, Çanakkale CHP Merkez İlçe Başkanı Süleyman Erte, Belediye Başkan Yardımcısı İrfan Mutluay, Çanakkale Belediye Meclisi CHP Grup Başkanvekili Erdal Gezen, İYİ Parti Merkez İlçe Başkanı Necati Gapran, Merkez ilçe ve il teşkilatı, birçok siyasi ve vatandaşlar katılım gösterdi

Tunahan Ünsal- Cihan Peker


Bu haber 02/09/2022, Cuma günü yayınlandı, 290 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com