“Tarihsel bir ana tanıklık edeceğiz”

3 hafta önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Biga’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yıldönümü kutlamaları çeşitli etkinlik ve gösterilere sahne olacak. Yaklaşık iki hafta sürecek program ile ilgili bilgileri paylaşan Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, “Hep birlikte tarihsel bir ana tanıklık edeceğiz. Tüm hemşehrilerimi bu coşkuyu yaşamaya bekliyoruz” dedi.

Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, 18 Eylül Biga’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yıldönümü programını ilçedeki medya mensuplarıyla bir araya geldiği basın toplantısında açıkladı. Toplantıya, Biga Belediye Başkan Yardımcısı Nazım Hikmet Keskiner, basın mensupları, etkinliklerin paydaşı olan Bigaspor, Adaspor, Çiçeklidedespor, Kavaklıkspor, Biga Motosiklet Kulübü ve Motor Sporları Derneği, Biga Okçuluk Spor Kulübü Derneği, Biga Gelişim Gençlik ve Spor Kulübü Derneği, Kurtuluş Yüzme ve Bigalı Mehmet Çavuş Yağlı Pehlivan Güreşleri temsilcileri katıldı.

Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan’ın konuşmasının ardından her temsilci kendi branşıyla ilgili düzenlenecek etkinlik hakkında söz alarak bilgilendirmede bulundu.

100. yıl programının 5 Eylül ile 18 Eylül tarihleri arasında gerçekleşeceğini söyleyen Başkan Erdoğan, “Biga’mızın düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yılını kutlamanın mutluluk ve heyecanını yaşıyoruz. Çok şükür bu bize nasip oldu. Biga’mızın düşman işgalinden kurtuluşunun üzerinden tam bir asır geçti. Hep birlikte tarihsel bir ana tanıklık edeceğiz. Bu coşku ve heyecanı Biga’mızda yaşamak, etkinliklerimizle oluşacak havayı tüm şehrimize yaymak istiyoruz” dedi.

Haber Merkezi


Bu haber 01/09/2022, Perşembe günü yayınlandı, 158 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com