Muharrem Erkek; “Helalleşeceğiz, Barışacağız”

1 ay önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, 1 Eylül Dünya Barış Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Erkek, şunları söyledi: “Toplumun günden güne kutuplaşmaya itildiği şu günlerde her zamankinden daha çok ihtiyacımız var barışa, helalleşmeye. Doğup büyüdüğümüz bu topraklarda kardeşçe, birlik içinde, barış içinde, huzurla, güvenle yaşamak hepimizin hakkı. Kutuplaştırmanın, ayrıştırmanın olmadığı; insan hakları ihlallerinin son bulduğu; hukukun üstünlüğünün kabul edildiği ve adaletin sağlandığı; toplumun her kesiminin refah ve huzur içinde kardeşçe yaşadığı bir devletin inşası barıştan geçer. Bu nedenle mağdur olanla mazlumla helalleşip daha huzurlu yaşayacağımız bir Türkiye yaratacağız çok yakında, ilk seçimden sonra.

Son günlerde Rusya ve Ukrayna arasında süren savaşın yarattığı yıkımı, bölgemizdeki çatışmaları, vatandaşın altında kaldığı ağır psikolojiyi maalesef görmekteyiz. Artık tüm dünya anlamalı ki savaş öldürür, barış yaşatır. Var olan savaşın ateşinin durulmasını, halkın daha fazla savaş havası solumamasını temenni ediyorum. Ülkemizde, bölgemizde ve tüm dünyada barış güvercini uçması dileğimle 1 Eylül Dünya Barış Günü’nü kutluyorum.”

Haber Merkezi


Bu haber 01/09/2022, Perşembe günü yayınlandı, 144 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com