Emekli mücadelesi sokağa çıkıyor

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Sosyal medya hesaplarında, Emekliler Türkiye Meclisi adı altında toplanana emekliler, sosyal medyadaki mücadelelerini, sokağa dökme kararı aldılar. Emekliler, yeni bir oluşum kurarak, sendikalaşmak için çalışmalara başladılar.

Sosyal medya hesaplarında, Emekliler Türkiye Meclisi adı altında toplanan emekliler, sayılarının bir hayli artması üzerine, mücadeleyi klavyeden sokağa çıkarma kararı aldılar. 4 aylık bir oluşum olduklarını belirten emekliler, Türkiye çapında 7.000, Çanakkale’de 180 üyeli facebook hesaplarını artık fiiliyata döktüler.

Sendikalaşma çalışmaları için ziyaretlere başlayan emekliler, geçtiğimiz gün gazetemize ziyarette bulundular. Çanakkale Yürütme Kurulu üyeleri, vermiş oldukları bilgilendirmede, “Hiçbir siyasi oluşumun arka bahçesi değiliz. Herkese kapımız açık. Hedef tüm emeklileri örgütlemek, Herhangi bir şekilde para ile bir temasımız olmayacak. Seçtiğimiz yöneticiler 2 yıl görev yapacaklar sonrasında 10 yıl görev alamayacaklar. Seçimlerimiz tüm üyelerin katılımı ile delege bazında değil üye bazında olacak.

5 kuruş maaş alınmayacak. Mahalle, Köy, İlçe ve İl yürütme kurulları kurulacak. Genelde Tüm Emekliler Meclisi oluşturulacak. Öncelikli sorunlar olan emekli maaşı, barınma ve sağlık güvencesi temel mücadele alanlarımızı oluşturacak” ifadelerini kullandılar.

Tunahan Ünsal


Bu haber 01/09/2022, Perşembe günü yayınlandı, 483 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com