Zafer coşkusu New York’ta da yaşandı

1 ay önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

30 Ağustos Zafer Bayramı’nda, sadece Türkiye’de değil, dünyanın birçok farklı noktasında da kutlamalar yapıldı. Büyük zaferin 100.yıldönümünde, ABD’de Türkevi tarafından düzenlenen kutlama programına Atatürk Kültür Dayanışma Eğitim Vakfı (AKDEV) Genel Başkanı Gül Karyaldız’da katıldı.

New York Başkonsolosu Reyhan Özgür, Türkevi’nde görevli Emniyet Müdürü Subutay Eraslan ve Jandarma Komutanı Mehmet Balcı ile Amerikalı üst düzey bürokratların bulunduğu kutlamada, Alparslan ve Malazgirt’ten başlayan zaferlerin 30 Ağustos’la taçlanması belgeselle anlatıldı.

Geçmişten günümüze başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitler için saygı duruşunda bulunuldu, günün anlam ve önemini belirten konuşmalar yapıldı.

Federasyona bağlı sivil toplum örgütleri ile AKDEV, 30 Ağustos kutlamaları paralelinde paneller ve gösteriler düzenleyerek, Türkiye’deki bayram coşkusunu New York’ta da yaşattılar.

Öte yandan, New York Başkonsolosu Reyhan Özgür sosyal medya adresinden; “BM Daimi Temsilciliğimizle birlikte Türkevinde düzenlediğimiz etkinlikte, 30 Ağustos Zaferimizin 100. Yıldönümünü vatandaşlarımızın da katılımıyla kutladık. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, tüm şehitlerimizi saygı, rahmet ve minnetle andık” diye açıklama yaptı.

Tunahan Ünsal


Bu haber 31/08/2022, Çarşamba günü yayınlandı, 168 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com