Geceyi Aydınlattılar

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Kepez Belediyesi’nin de destekleri ile yüzlerce motosikletli, zafer sürüşü gerçekleştirdi. Çanakkale’de adeta Zafer Bayramı’nın yıl dönümünde, gece aydınlandı ve kortej, Kepez’den Çanakkale’ye kadar uzandı. Kepez Belediye Başkanı Birol Arslan, organizasyon ile ilgili “Çanakkale’ye, Kepez’e yakışır bir şekilde” dedi.

Kortej Kepez’den gelirken vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Yolda diğer araçlar korna çalarken vatandaşlar kameralarına sarıldı. Alkışlar eşliğinde Cumhuriyet Meydanı’na gelindi. Cumhuriyet Meydanında 250 civarında motor şölen gerçekleştirdi. 30 Ağustos Zafer Bayramı vatandaşlar ve motosiklet severler tarafından kutlandı.

Kepez Belediye Başkanı Birol Arslan motosiklet severlere kazasız belasız dikkatli gidin uyarısında bulundu. 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutlayarak iyi yolculuklar diledi.

Başkan Arslan açıklamalarının devamında,” Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 1923 yılında Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni açtı. Kurtuluş Savaşını kazanarak düşmanı denize döktü ve ülkemizden düşmanları gönderdi. Devrimler yaptı ve onlarca fabrika açtı. Bu ülkeyi bize kısa sürede, büyük başarılar elde ederek emanet etti.

Geldiğimiz noktada keşke Yunan galip gelseydi diyen bir anlayışla mücadele ediyoruz. Çok az kaldı, yine tam bağımsız, Türkiye Cumhuriyeti’ne hep beraber sahip çıkacağız. Her yıl olduğu gibi yine başlangıcı Kepez noktasından yapıyorsunuz. Sizleri kutluyorum ve hepinizi kucaklıyorum. Kazasız belasız bir şekilde, Zafer Bayramı’nı hep beraber kutlayalım. Çanakkale’ye Kepeze yakışır bir şekilde bayraklarımızda, kornalarımızla birlikte kutlayalım. Mustafa Kemal Atatürk’ün asker olarak doğduğu bu topraklardan selam gönderelim” ifadelerine yer verdi.

Motosiklet kortejinin oluşturulmasında rol oynayan, 17RIDERS Motorcular Derneği Başkanı Doğan Kapital,” Resmi bayramlarda kortej oluşturduklarını söyledi ve açıklamasının devamında,” Derneğimiz 2021 Kasım ayında kuruldu. Derneğimizin 25 üyesi var. 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100.yılını kutluyoruz. Her bayram, sene içerisindeki bütün resmi bayramlarda yaptığımız, motosiklet kortejini yapıyoruz. Çanakkale ve ilçelerde bulunan motosiklet seven arkadaşlar, dahil oluyorlar. Hep beraber İskele Meydanında İstiklal Marşı ve saygı duruşu ile bitiriyoruz. Yaklaşık 250 civarında motor geliyor. İlçelerden gelenler var. Gelibolu, Biga, Bayramiç, Yenice, Çan’dan gelenler var. bu şekilde 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyoruz” ifadelerine yer verdi.

Tunahan Ünsal- Cihan Peker


Bu haber 31/08/2022, Çarşamba günü yayınlandı, 746 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com