“Elektrikli aracımız hepimizi heyecanlandırıyor”

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu başkanlığında 365 Oda ve Borsa başkanlarının katılımlarıyla TOGG Gemlik tesislerinde gerçekleştirilen fabrika tanıtım toplantısına katıldı.

2022 yılının sonuna doğru seri üretime geçmesi ve 2023 yılının ilk çeyreği bitmeden de trafiğe çıkması beklenen Türkiye’nin ilk elektrikli yerli otomobili TOGG’un Gemlik’teki fabrikasına yapılan ziyaretle ilgili bilgi veren Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu; “Açılışı 29 Ekim 2022 tarihinde yapılması planlanan TOGG fabrikasını bugün TOBB Başkanımız Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu önderliğinde Oda ve Borsa başkanlarımızın katılımlarıyla ziyaret ettik.

Cumhuriyet’imizin 100’üncü kuruluşu olan 2023 yılında seri üretimine başlanacak olan ilk elektrikli aracımız hepimizi heyecanlandırıyor. Avrupa’nın ilk, doğuştan elektrikli SUV aracı olacak TOGG’un Türkiye’de trafiğe çıkmasından 18 ay sonra da Avrupa’da satışa sunulması bekleniyor. Ülkemiz için gurur kaynağı olacak TOGG’un üretim süreçlerinde emeği geçen herkese saygılarımı sunuyorum” dedi.

Haber Merkezi


Bu haber 31/08/2022, Çarşamba günü yayınlandı, 179 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com