Kulaçlar Kıtaları Bağladı

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Çanakkale Rotary Kulübü tarafından, Uluslararası Çanakkale Boğazı Yüzme yarışması düzenlendi.30 Ağustos Zaferi’nin, 100’ncü yıldönümünde yarışmaya yoğun katılım gösterildi. Yurtdışından ve yerelden toplamda 850 yüzücü, kulaç attı. 30 Ağustos zaferinin 100. yıldönümünde yarıştılar. Deniz kenarında yarışmayı izleyen vatandaşlar yoğun katılım gösterdi. Vatandaşlar yarışmacılara alkışlarla destek oldu. Sahil güvenlik ekipleri yarışmacıların güvenliği için sahadaydı. 

30 Ağustos Zaferi’nin 100. Yıldönümünde adete bir şölen vardı. Yüzme yarışmasına katılan yarışmacılar mutlu olduklarını söylediler. Bu sene akıntı olmadığını ve parkurun daha kolay olduğunu belirttiler. Hava şartlarının iyi olduğunu söyleyen yarışmacılar madalyayı hak ettiler. Yarışma sonucunda Çimenlik Kalesi’nde ödüller takdim edildi.

Yarışmaya katılan ve farklı ülkelerden gelen yarışmacılar bayrakları ile kameralara yansıdı. Başka şehirlerden gelen katılımcılar vardı. Çanakkale’yi çok sevdiğini belirttiler.

Yarışmaya İstanbul’dan Katılan,  İsmail Filiz” İstanbul’dan geliyorum 11.kez katılıyorum. Parkur bu sene zor değildi. Eski senelerde çok dalgalı zamanlar oldu. Bence bu sene parkur kolaydı. İlk defa rahat rahat şuradan çıktım. Daha önce yeri kaçırmışken çıktığım oluyordu.  Parkuru bitirdim, yorgun değilim mutluyum. Keyifli bir yarışmaydı. Ben İTÜ Master yüzme takımındayım. Düzenli olarak yüzüyoruz.

Profesyonel değil ama Master yüzücüyüm. Haftada en az 3 defa yüzmeye çalışıyoruz. Çanakkale’yi çok seviyorum. Türkiye’nin modern Avrupai bir şehri diyebilirim. Genç nüfusa sahip olması nedeniyle çok seviyorum. Üniversite olması kenti güzel etkiliyor. Emekliliğimde buraya yaşamayı düşünüyorum” dedi.

Tunahan Ünsal-Cihan Peker


Bu haber 30/08/2022, Salı günü yayınlandı, 381 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com