Kendi Zafer Hikayelerini Yazdılar

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Çanakkale Rotary Kulübü tarafından, Uluslararası Çanakkale Boğazı Yüzme yarışması düzenlendi.30 Ağustos Zaferi’nin 100’ncü yıldönümünde gerçekleştirildi. Sporcuların katılımıyla toplamda 850 yüzücü, 30 Ağustos zaferinin 100. yıldönümünde yarıştılar. Yarışmada engelli yarışmacılar dikkat çekti. 73 yaşındaki Mehmet Oflaz gençlere örnek oldu. Engelli yarışmacılar ve 73 yaşındaki Mehmet Oflaz, yarışmayı tamamladı.

Engelli yarışmacılar bütün engellileri yarışmaya davet etti. Bu yarışma için ayrı bir çalışma yürüttüklerini söylediler. 73 yaşındaki Mehmet Oflaz gençleri hayallerinin peşinden gitsinler dedi. İstanbul’da 2 kez birinci olduğunu söyledi. Parkurun zor olduğunu belirtti. Vatandaşların alkışları arasında engelli yarışmacılar parkuru tamamlamayı başardı.

Engelli yarışmacılar ve 73 yaşındaki Mehmet Oflaz, gazetemize özel açıklamalarda bulundu.

“Bütün engellileri buraya yüzmeye davet ediyoruz”

İstanbul’dan katılan Engelli Yarışmacı, İsmet Ayık,”  Özel günde burada olduğumuz için mutluyuz. Bizi her sene buraya davet eden Rotary ailesine teşekkür ederim. Her sene severek, geldiğimiz için mutluyuz. Buraya koşarak geliyoruz ve bu parkuru 21.kez geçtiğimiz için gururluyuz. Bu özel günde geçtiğimiz için ayrıca gururluyuz. Bütün engellileri buraya yüzmeye davet ediyoruz. Burası kolay bir parkur, her engellinin başarabileceği bir parkur diye düşünüyorum. Geçtiğimiz, tamamlayabildiğimiz için gururluyuz.

“Uzun yıllardır katılıyoruz”

Biz her sene bu parkuru tamamlamak için ciddi bir çalışma yapıyoruz. Arkadaşla birlikte çalışıyoruz. Uzun yıllardır katılıyoruz. Tecrübe ettiğimiz bir parkur. Bizim için artık çok kolay bir geçişi var. Anlamlı bir yer ve gün olduğundan gurur duyuyoruz. Bazı yıllar parkurda inanılmaz akıntılar var. Bugün çok kolay bir geçişi var. Hava ve su şartı geçiş için çok idealdi” ifadelerine yer verdi.

” Her spor branşında biz de varız”

Kahramanmaraş’tan katılan engelli yarışmacı Ali Uzun,” Bu sene parkuru yine tamamladık ve mutluyuz. Buradan engellilere sesleniyoruz. Her spor branşında biz de varız. Onları buraya bekliyoruz. Herkese spor yapalım ve sporla kalalım diyoruz. Bu parkuru tamamlamak için ciddi çalışmalar yapıyoruz. Engelli arkadaşımla birlikte çalışıyoruz. Uzun yıllardır katılıyoruz ve tecrübeliyiz. Gurur duyuyoruz” dedi.

“Başarmak için hiçbir vaktin geç olmadığını ispat ettim”

73 yaşındaki Mehmet Oflaz,” Başarmak için hiçbir vaktin geç olmadığını ispat ettim. Buraya ilk defa katıldım.73 yaşındayım ama şu önemli, başarmak için hiçbir vaktin geç olmadığını kanıtladı. Gençlere örnek olmasını diliyorum. İki tane İstanbul’da birinciliğim var. Ne olursa olsun madalyamı aldım. Hanımımda izlemeye geldi beni bekliyor.

Ben Adanalıyım. Parkur çok zordu yoksa daha önce gelirdim. Rotayı bulamadım bir genç kızı takip ettim. O buraya kadar getirdi fakat şurada koya soktu. Keşke oradan giriş yapsaydık. Ben oraya gidiyordum, geri döndüm. Çanakkale’yi sevdim fakat ilk defa geldiğimden bir şey anlamadım. Seneye gelebilirim ama belli olmaz. Gençlere örnek olsun hiç hedeflerinden şaşmasınlar. Gençler hayallerinin peşinden koşsunlar” ifadelerine yer verdi.

Tunahan Ünsal- Cihan Peker


Bu haber 30/08/2022, Salı günü yayınlandı, 441 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com