ÇYDD; “Var gücümüzle çalışıyoruz”

1 ay önce Güncel
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği tarafından, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100’üncü yıldönümünde yazılı basın açıklamasında bulunuldu.

ÇYDD tarafından yapılan yazılı basın açıklamasında, “Bugün, Büyük Taarruz Zaferi’nin üzerinden tam bir asır geçti. Bağımsızlığımızı, Cumhuriyeti, devrimleri, laikliği ve demokrasiyi bu büyük zafere borçluyuz.

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği olarak Türkiye’nin dört bir yanındaki 120 şubemiz, üyelerimiz, öğrencilerimiz ve destekçilerimizle hep birlikte laik, demokratik, sosyal bir hukuk devleti olan ve ikinci yüzyılına adım atan Türkiye Cumhuriyeti’ni korumak, yaşatmak ve geleceğe güçlendirerek taşımak için var gücümüzle çalışıyoruz.

Biliyoruz ki, Cumhuriyetin kazanımlarını koruyacak ve geleceğe taşıyacaklar gençlerimiz olacak. O nedenle geleceğimiz olan gençlerimiz ile Kurutuluş Savaşı’nı zafere götüren Büyük Taarruz’un 100. yılında, taarruzun hazırlıklarının yapıldığı ve başlatıldığı toprakları ziyaret ettik; bir asırlık zafer coşkusunu hep birlikte yaşayarak “Türkiye Cumhuriyeti Atatürk’ün İzinde Sonsuza Dek Yaşayacaktır!” sözümüzü yineledik.

Büyük Zafer’in başkomutanı Mustafa Kemal Atatürk ile mücadele arkadaşlarını, gazilerimizi ve şehitlerimizi saygı ve minnetle anıyoruz. Yolları yolumuzdur…

30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun!” ifadeleri yer aldı.

Tunahan Ünsal-Cihan Peker


Bu haber 30/08/2022, Salı günü yayınlandı, 464 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com