“Her türlü kurtuluş ve mutluluk hedeflerine ulaşabiliriz”

1 ay önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla, Cumhuriyet Meydanı’nda her milli bayramda olduğu gibi yine alternatif tören düzenlendi.

Alternatif törene Millet İttifakı’nı oluşturan 6’lı masanın il başkanları, Sivil Toplum Kuruluşlarının başkanları ve temsilcileri, vatandaşlar katıldı.

Düzenlenen törende konuşma gerçekleştiren CHP İl Başkanı Metin Ümit Ural, “100 yıl önce bugün milletimiz Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları öncülüğünde tarihte eşi benzeri görülmemiş bir mücadele sonucu başarıya ulaşarak büyük bir destan yazmış, emperyalizme ve sömürücülüğe karşı bağımsızlığını ve özgürlüğünü kazanmıştır.

Milletimiz tüm olanaksızlıklara ve olumsuz koşullara rağmen, sömürgeciliğin yıkılmaya mahkum olduğunu ve yenilebileceğini kanıtlayarak tarihteki yerini almayı başarmıştır. Milletimizin uzun yıllardan beri hanlar, hakanlar, sultanlar, halifeler elinde, onların yönetim ve baskısı altında ne kadar ezildiğini, onların hırslarını sağlama yolunda ne kadar büyük felaketlere ve zararlara uğradığını düşünürsek, kazanılan bu zafer yalnız, sömürgeci, emperyalist işgalcilere karşı değil Saray’a karşı, ömrünü tamamlamış padişahlığa karşı da kazanılmış bir zaferdir.

Bu büyük zaferin 100. Yıl dönümünde Cumhuriyetimizin ve çağdaş yaşamın kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, çizdiği yol ile bugün bile tüm karanlıkları aşmamızda bize yol gösteren olmuştur.

İktidarda bulunan işbirlikçi AKP iktidarının yalanlarına prim verilmemelidir. 1923 Cumhuriyeti’nin altını oyarak ortadan kaldıran, tek adam diktatörlüğüne indirgenmiş bir rejim değişikliğine girişen, emperyalizme uyumlu siyasal İslamcılığı ülkemize dayatan bir iktidarın ülkemizin bağımsızlığıyla uzaktan yakından ilgisi yoktur.  Ilımlı İslam adıyla ve ülkeyi emperyalizme peşkeş çeken gerici AKP iktidarı, bugün ülkemizin en büyük sorunu olarak karşımıza çıkmıştır. Bu ülkenin Cumhuriyet Sevdalıları olarak, ülkemizin bağımsızlığının, emperyalizme, yerli işbirlikçilerine ve gericiliğe karşı sonuna kadar edeceğimiz mücadeleyle sağlanacağını bir kez daha hatırlatmak isteriz. Cumhuriyetimize yapılan tüm saldırılara karşı onu dirençle ve azimle korumaya devam edeceğimizi, bozulan dengeleri yeniden inşa edeceğimizi burdan bir kez daha herkese ilan ediyoruz.

Sözlerime Atamızın sözleriyle son verirken Başta ulusal kurtuluş mücadelemizin lideri Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitlerimizi saygı ve minnetle anıyorum.

Efendiler! Yüzyıllardan beri Türkiye’yi yönetenler çok şeyler düşünmüşlerdir; fakat yalnız bir şeyi düşünmemişlerdir: Türkiye’yi. Bu düşüncesizlik yüzünden Ülkemizin ve milletimizin uğradığı zararları ancak bir şekilde giderebiliriz: O da artık Türkiye’de Türkiye’den başka bir şey düşünmemek. Ancak bu düşünceyle hareket ederek her türlü kurtuluş ve mutluluk hedeflerine ulaşabiliriz.

Bir kez daha saygıyla, özlemle minnetle anıyoruz” açıklamasında bulundu.

Tunahan Ünsal


Bu haber 30/08/2022, Salı günü yayınlandı, 173 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com