Protokolden 30 Ağustos mesajları

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Çanakkale protokolü tarafından, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla mesajlar yayınlandı.

AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan ile AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu tarafından yayınlanan mesajda, “30 Ağustos, 100 yıl önce aziz milletimizin destansı mücadelesinin zaferle taçlandığı özel bir gündür. Başkomutanlık Meydan Muharebesi, bağımsızlığımız uğruna büyük bir azimle mücadele ederek dönemin en güçlü ordularını dize getirdiğimiz, aziz vatanımızı işgalcilerden temizleyen yolu açtığımız, millet olmanın ne demek olduğunu cihana bir kez daha gösterdiğimiz önemli bir zafer olarak tarihteki yerini almıştır. Şanlı destanlarla dolu bir tarihi olan milletimiz, Çanakkale’de, Kurtuluş Savaşı’nda, bir olunca, birlik olunca neler yapabileceğini tüm dünyaya göstermiştir. Büyük Taarruz, bugün hala, bu topraklar üzerinde farklı emeller ve hesaplar peşinde koşanlar için önemli bir mesajdır. Bu mesajı unuttukları dönemlerde atmaya çalıştıkları adımlara da aziz milletimiz aynı azim ve kararlılıkla cevap vermektedir.

Bize düşen, ecdadımızın dünya tarihine damga vuran millet olma bilinci ile azim ve kararlılığını gelecek nesillere taşımak, onların gözlerini kırpmadan canlarını feda ederek bizlere miras bıraktıkları bu ülkeyi daha da ileriye götürmektir” ifadeleri yer aldı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, “Tarihi kararlar vardır ve bu kararlar insanları önder, lider yapar. Cesaret, öngörü, birikim ve zamanlama Mustafa Kemal Atatürk’ü ebedi Başkomutan yapmıştır. İşte öyle bir tarihin varisiyiz ve öyle bir öndere, ebedi Başkomutana sahibiz. ‘Geldikleri gibi giderler’ diye söz verilirken, ‘hattı müdafaa yoktur, sathı müdafaa vardır. O satıh, bütün vatandır’ diye cepheyi tüm Anadolu toprağı ilân ederken, ‘ordular ilk hedefiniz Akdeniz’dir, ileri’ diye hedef gösterilirken hep aynı inanç, halkına güven duygusu ve deha söz konusuydu. Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve yoksul halkın büyük emekleri ve fedakârlıkları ile 30 Ağustos tarihi, zafer ile sonuçlanmış Zafer Bayramı ile taçlanmıştır.

Bu inançla başarıya ulaşan 30 Ağustos Zafer Bayramımızın bu sene 100. yılını kutluyoruz. 100 yıl önce kahramanlarımızın mücadelelerinde bizlere gösterdiği ruh ve azim ile bizler de ülkemizi daha ileriye taşıma bilinci ile daha çok çalışacağız. 100. yıl dönümünde büyük zaferin kahramanlarını; Atatürk ve silah arkadaşları ile kahraman Mehmetçiklerimizi rahmet ve saygıyla anıyorum. Unutulmasın ki onlar olmasa, bizler olmazdık.”

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, “30 Ağustos 1922 günü üzerinden 100 yıl geçti. Aynı inanç ve aynı temellere dayanan ilkelerimiz ile tarihi mücadelenin baş kahramanı, Ülkemizin Kurucusu Ulu Önderimiz Mustafa Kemal ATATÜRK ve kahraman askerlerimizi rahmet ve saygıyla anıyor, 30 Ağustos Zafer Bayramımızın 100. yılını kutluyorum.”

AK Parti İl Başkanı Naim Makas, “30 Ağustos 1922’de aziz milletimiz, milli ruhla, dirilişimizi ve tarih sahnesinde yeniden şahlanışımızı tüm cihana göstermiştir.

100 yıl önce tek yürek olarak, birlik ve beraberlik içerisinde yeniden doğan Türk milleti, Anadolu topraklarının ebedi olarak, bizim kalacağını ve bağımsızlık ateşimiz karşısında hiçbir gücün duramayacağını dünyaya ilan etmiştir. Cumhuriyetimizin kuruluşuna giden yolda inancın ve iradenin, efsanevi bir kahramanlığa dönüştüğü tarih olan, 30 Ağustos Zafer Bayramı’mız kutlu olsun.”

İYİ Parti İl Başkanı Selahattin Yıldızlar, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde Anadolu’nun ebediyen Türk yurdu olduğunun ve Türk milletinin esarete asla boyun eğmeyeceğinin ilan edildiği 30 Ağustos Zaferi, Türk milletinin ordusuyla bütünleştiği ve vatanı uğruna gözünü kırpmadan canını feda ettiği bir mücadelenin sonucudur. Tarihimizin en önemli dönüm noktalarından biri olan ve Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerini atan Büyük Zafer’in 100. Yıl dönümünü bir kez daha gururla ve sevinçle kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Bayramiç Belediye Başkanı Mert Uygun, “Büyük Zafer’in 100. yıl dönümünü kutlamanın gururunu yaşadığımız bu anlamlı günde, başta Cumhuriyetimizin Kurucusu, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve onun kahraman silah arkadaşlarını, vatanın bütünlüğü ve milletimizin bağımsızlığı uğruna hayatlarını feda eden, kanlarıyla bu toprakları vatan yapan şehitlerimizi ve gazilerimizi sonsuz minnet, şükran ve rahmetle anıyorum.”

Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, “İnşallah hep birlikte daha çok çalışacak, güzel ülkemizi aydınlık yarınlara kavuşturmaya devam edecek ve çocuklarımıza güçlü bir ülke emanet edeceğiz. Bu duygularla bu toprakları kanlarıyla sulayan vatan evlatlarına layık olmanın inancı ve gayreti ile milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyor, canlarıyla bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi bir kez daha saygı ve minnetle anıyorum.”


Bu haber 29/08/2022, Pazartesi günü yayınlandı, 360 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com