288 yıllık gelenek

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Çanakkale’de gerçekleşen en köklü organizasyonlardan olan Geleneksel Çardak Yağlı Pehlivan Güreşleri’nin 288’incisi gerçekleşti. Organizasyona, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Rıdvan Uz ve CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan’da katıldı.

288. Tarihi Geleneksel Çardak Yağlı Pehlivan Güreşleri’nde Birinci Cengizhan Şimşek, ikinci Nedim Güler, üçüncü Ertuğrul Dağdeviren oldu.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, “Çardak Belediyemizin himayelerinde düzenlenen 288. Tarihi Çardak Yağlı Pehlivan Güreşleri’ne katıldık ve birinci olan Başpehlivan Cengizhan Şimşek’e altın kemerini taktık.

Belediye Başkanımız Metin Semerci’ye, Güreş Ağası Seyhan Aslan’a ve emeği geçenlere teşekkür ederiz” ifadelerini kullandı.

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Rıdvan Uz, “Konya Milletvekilimiz Fahrettin Yokuş, İl Başkanı Selahattin Yıldızlar, Eceabat Belediye Başkanı Saim Zileli, İlçe Başkanı Yakup Uzun, Başkanlarımız ve teşkilatımız ile birlikte Çardak yağlı güreşlerine katılım sağladık, Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’in selamlarını ilettik” dedi.

CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, “Çardak belediyemiz himayesinde düzenlenen tarihi yağlı güreşlere katıldık. Bu güzel organizasyonda emeği geçen herkese teşekkürler” ifadelerini kullandı.

Tunahan Ünsal


Bu haber 28/08/2022, Pazar günü yayınlandı, 357 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com