Bir Çınar Daha Kurudu

1 ay önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Çanakkale’nin en eski işletmecilerinden olan Mehmet Araz, yaşamını yitirdi.

Mehmet Araz, iş hayatına İskele meydanında Meydan Kıraathanesi ve bugün ismi ANZAC HOUSE olarak değişen Meydan Oteli’nde başlamıştı. Kentin eski işletmecilerden birisi olan Mehmet Araz’ın bu mirasını oğlu Hanifi Araz, sürdürmektedir.

Yıllar önce Erzurum’dan kopup Çanakkale’ye yerleşen iki aileden birisi olan Mehmet Araz, fırıncılığının yanı sıra iskele meydanında açtığı otel işletmeciliği ile ticari hayata başlamış bir isimdi. Mehmet Araz’ın açtığı otel, uzun yıllar bazen haftada bazen ayda bir kez Gökçeada gemisinin kalktığı dönemde adalılara hep ev sahipliği yapmasıyla ünlenmişti.

Çanakkale eşrafından Mehmet Araz’ın cenazesi 28 Ağustos Pazar günü öğle namazının ardından Yalı Camiinden alınarak eski mezarığa defnedilecektir.

Mehmet Araz, yıllar önce Dardanel’de üretim müdürü olarak görev yapmakta iken işe giderken, trafik kazasında yaşamını yiteren Gönül Araz olmak üzere Ziynet Kolçak ve Hanifi Araz olmak üzere üç çocuk sahibiydi.

Çanakkale Gündem Gazetesi olarak Ziynet Kolçak, Hülya Kolçak Barkın, Burcu Kolçak Konukman, Ezgi Selen Araz, ve Özgün Can Araz’a baş sağlığı dileriz.

Güngör Yıldız


Bu haber 27/08/2022, Cumartesi günü yayınlandı, 857 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com