Kitap Tavsiyesi-2

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Okuduğum, bazılarını ise okumayı planladığım kitaplardan bahsederek ister tatilde, ister evinizin balkonunda ya da gece uyumadan önce keyifli zaman geçirmenize yardımcı olacak öneriler derledim.

Zülfü Livaneli-Son Ada

Müzisyen ve Yazar Zülfü Livaneli’nin 2008’de okuyucu ile buluşturduğu alegorik distopya olarak da tanımlanan kitabı Son Ada, okuyucuda derin izler bırakıyor. Yazarın içinde bulunduğumuz 2018 yılında yayımlanan Gölgeler isimli eserini de yaz ayları için hazırlayacağınız okuma listenize dahil edebilirsiniz.

Tom Robbins-Parfümün Dansı

Amerikalı roman ve hikâye yazarı Tom Robbins, birden çok başkahramanı olan eseri Parfümün Dansı’nda ölümsüzlük arayışı çerçevesinde dini, hayatı, ahlakı ve ilişkileri alaycı bir dille sorguluyor. İlk yayınlandığı yıl olan 1984’ten bu yana pek çok insanı büyülemeyi başarmış olan bu eser, yaz ayları için pişman olmayacağınız bir kitap olma özelliği taşıyor.

Gürbüz Erginer-Kurban

Ankara Üniversitesi Dil Tarih ve Coğrafya Fakültesi’nde Etnoloji Bölüm Başkanı olarak da görev yapan Gürbüz Erginer tarafından 1997 yılında kaleme alınan Kurban, kurban etme eyleminin kökenlerine ve Anadolu’daki kanlı kurban ritüellerinin detaylıca incelendiği bir eser. Kitabın en dikkat çekici yanlarından biriyse salt bilgi verme amacı gütmesine rağmen, yazım diliyle de okuyucuyu kendisine bağlayan kitap olması.

 


Bu haber 26/08/2022, Cuma günü yayınlandı, 493 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com