“Hiçbir alanı boş bırakmamak için gayret ediyoruz”

4 hafta önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan ile AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu geçtiğimiz gün Bayramiç’te idiler. Grup Başkanvekili Turan, Bayramiç’te yapmış olduğu konuşmada, “Hiçbir alanı boş bırakmamak için gayret ediyoruz. Daha yeşil bir Türkiye, daha yeşil bir Çanakkale, daha yeşil bir Bayramiç önceliğimiz” ifadelerini kullandı.

AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, yapmış olduğu bilgilendirmede, “Tüm ilçelerimize orman yangınlarıyla mücadele için verilen 72 adet su tankının dağıtımı ve sertifika takdimi törenindeydik.

Bayramiç, kadim tarihiyle, bereketli topraklarıyla, değerleriyle bir marka. Üstad Mehmet Akif’in memleketi Bayramiç’te hemşehrilerimizle buluştuk. Çanakkale, bize tarihin ve ecdadın emaneti. Hiçbir alanı boş bırakmamak için gayret ediyoruz. Daha yeşil bir Türkiye, daha yeşil bir Çanakkale, daha yeşil bir Bayramiç önceliğimiz. Önemli ağaçlandırma çalışmaları yaparken orman varlığımızı korumak, can olarak gördüğümüz ağaçların yanmaması için de tedbirlerimizi artırıyoruz.

Çanakkale Orman Bölge Müdürlüğümüz sınırlarındaki köylere 85 adet 2.5 ton kapasiteli su tankı dağıtımı yapmıştı. Düzenlenen törenle 72 adet 2.5 ton kapasiteli su tankı dağıtımı daha yapıldı. Bu su tankları, orman yangınları, andız yangınları başta olmak üzere, köyde çıkabilecek her türlü yangında kullanılabilecek. Törende ayrıca muhtarlarımıza su tankı kullanımına ilişkin sertifika takdimi de oldu.

Bu değerli projede geçenlere, programa katılan tüm dostlarımıza ve hemşehrilerimize teşekkür ediyor; Bayramiç’imize, tüm ilçelerimize ve Çanakkale’mize hayırlı olmasını diliyoruz” ifadelerini kullandı.

Tunahan Ünsal


Bu haber 26/08/2022, Cuma günü yayınlandı, 264 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com