“Birilerine peşkeş mi çekiliyor?”

1 ay önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Satış kararına tepki

CHP İl Başkanlığı’nda, İl Özel İdare tarafından satışa çıkarılan alanlarla ilgili basın açıklaması yapıldı. İl Genel Meclisi Üyelerinin de katıldıkları basın açıklamasında, iki yerin satışa çıkarıldığı belirtildi ve “Satışlardan elde edilecek paralar ile seçim yatırımı mı yapılacak?” sorusu soruldu. CHP İl Başkanı Metin Ümit Ural, yapmış olduğu sert açıklamada, “6 Bloktan oluşan 40 odalı butik bir tesisin bedeli 39 Milyon TL. Birilerine peşkeş mi çekiliyor” ifadesini kullandı.

İl Özel İdare tarafından, devletin mülkü olan Kadırga Koyu’ndaki otel satışa çıkarıldı. Birbirinden farklı bloklardan oluşan, kentine ait plajı olan, Kadırga’nın neredeyse en büyük alanı üzerinde kurulu 40 odaya sahip otel için satış fiyatı 40 Milyon TL olarak belirlendi. Konuyu CHP İl Başkanlığı gündeme taşırken, basın açıklaması yapıldı.

CHP İl Başkanı Metin Ümit Ural, İl Genel Meclisi CHP Grup Başkanvekili Güneş Pehlivan, İl Genel Meclisi Üyeleri İsmail Gürses, Levent İrez ve Belediye Başkan Yardımcısı İrfan Mutluay’ın da katılım gösterdikleri açıklamada, sert ifadeler kullanıldı.

CHP İl Başkanı Metin Ümit Ural, “Türkiye’de Cumhuriyet’i kuranlar birçok üretim tesisi yaptılar. Fabrikalar kuruldu. Baktığınızda iktidar 20 yıldan beri ne yaptı? Barajlar dahi özelleştirildi. Üretim tesisleri ne oldu? Hepsi bitti yerlerine alışveriş merkezleri yapıldı.

20 yılda iktidarın sattıklarına ve yaptıklarına baktığımızda, yaptıkları yol, köprü, tren yolu… Nasıl yaptılar? Doğmamış çocuğun borç ödemesi üzerine kurdukları sistemle yaptılar.

Çanakkale’de şu anda İl Özel İdaresi ile yönetim sürüyor. Bu aralar Çanakkale’de ilginç bir hareketlilik var. Bu hareketlilik altı deşilmesi gereken konuları kapsıyor. İl Özel İdaresi’ne ait varlıklar sıra sıra tespit ediliyor bu varlıklar, muhammen bedeller belirlenerek, satışa sunuluyor. Şu anda bunların iki tanesi gündemdedir.

2022 yılında İl Genel Meclisi’nin bütçesi 300 Milyon olarak belirlendi. Ardından ek bütçe talep edildi. Bizim de desteklerimiz ile ek bütçe verilmiş. Sonrasında borçlanma yetkisi istenmiş. Borçlanma yetkisi de 80 Milyon TL. Bu yetmiş mi? Bu da yetmemiş.

Yıllarca elde edilmiş, İl Özel İdare’nin sabit varlıkları satışa sunuluyor. Bir tanesi Kadırga’da bir oteldir. Bu otel muhammen bedeli doğrudur, yanlıştır burada 6 bloktan oluşan, 40 odalı butik bir tesisin bedeli 39 Milyon TL olarak belirlendi. Birilerine peşkeş mi çekiliyor?

İkinci satışımız ise kordondan bir arsa. Kordondaki arsanın muhammen bedeli 23 Milyon 950 Bin TL. Bu arsanın metrekaresi 232 metrekaredir. Yönetemiyorsunuz.

İl Özel İdare’nin satışlardan elde edeceği paralar ile seçim yatırımı mı yapacaklar?” ifadeleri yer aldı.

Tunahan Ünsal


Bu haber 26/08/2022, Cuma günü yayınlandı, 345 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com