Alan Başkanlığı ile GMKA protokolü imzaladı

1 ay önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Tarihi Alan Başkanlığı ve Güney Marmara Kalkınma Ajansı ( GMKA ) arasında işbirliği protokolü imzalandı.

Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir, GMKA Genel Sekreteri Sayın Abdullah Güç, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanı Sayın Serkan Akça’nın hazır bulunduğu protokolde kurum temsilcileri de yer aldı.

GMKA binasında imzalanan işbirliği protokolü ile “Tarihi Alan Gazi Köylerde Şifa Çiçekleri Açıyor” projesi hayata geçiriliyor. Bu proje ile alanda Tıbbi Aromatik Bitki Yetiştiriciliğinin yaygınlaştırılması, genç çiftçi istihdamının arttırılarak iyi tarım uygulamalarının çoğaltılması, Gazi köylerinin tarımsal gelirlerini arttırarak köyden kente göçün önüne geçilmesi, ziyaretçiler için alternatif destinasyon noktalarının oluşturulması hedeflenmektedir.

Bu kapsamda; Tarihi Alan’da yer alan Başkanlığımıza bağlı Alçıtepe Köyü ve Seddülbahir Köyü’nde Tıbbi Aromatik Bitki yetiştirilmeye başlanıp, bölge halkına destek olunacak.

Proje, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Çiftçi Eğitim Merkezi, Seddülbahir Köyü Muhtarlığı, Alçıtepe Köyü Muhtarlığı ve Alçıtepe Tarımsal Kalkınma Kooperatifi ortaklığında yürütülecektir.

Haber Merkezi


Bu haber 26/08/2022, Cuma günü yayınlandı, 203 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com