Korkulan olmadı

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Çanakkale, 2 gündür dolu, fırtına ve sert yağışlar alıyor. Özellikle ilçelerde dolu ve fırtına etkili olurken, üreticilerin durumunu Ziraat Odası Başkanları ile görüştük. Çanakkale Ziraat Odası Başkanı İsmail Kaya “Tarım arazilerinde söylenen kadar hasar yok ama kısmen hasar var diyebilirim” derken Bayramiç Ziraat Odası Başkanı İsmail Pehlivan, “Şu anda olumsuz bir haber yok olursa bilgi veririz” ifadelerini kullandı.

Çanakkale’de 2 gündür dolu, sağanak yağış ve fırtına etkili olurken, üreticilerin durumunu Ziraat Odası Başkanlarına sorduk.

Çanakkale Ziraat Odası Başkanı İsmail Kaya,” Üreticinin tedbirli olması gerekmektedir. Yapılan uyarılara önem vermesi gerekir. Kimsenin dolu yağışının önüne geçebilme şansı yok. Sigortalarının kıymeti böyle zamanlarda çok daha fazla anlaşılıyor. Bunları iyi değerlendirmemiz lazım. Tarım arazilerinde söylenen kadar hasar yok ama kısmen hasar var diyebilirim.

Bayramiç Ziraat Odası Başkanı İsmail Pehlivan, ”Ben bütün muhtarlarla görüştüm. Çok büyük bir hasar yok. Bir kişinin biber tarlasında hasar olurmuş. Sigortası yok. İl Tarım Müdürlüğü hemen hareket etti. Bana intikal eden Türkmenli köyünde biber tarlasında bir hasar gözüküyor. Şu anda olumsuz bir haber yok olursa bilgi veririz. Biz kendimiz muhtarları tek tek arattık. Tarım işiyle uğraşanların sigorta yaptırması önemlidir” ifadelerini kullandı.

Tunahan Ünsal


Bu haber 25/08/2022, Perşembe günü yayınlandı, 244 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com