İlçeler Sınavı Geçti

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Çanakkale’de iki gündür etkili olan sağanak yağış, dolu ve fırtına özellikle ilçeleri daha fazla etkiledi. Merkez ilçede sadece yağmur görülürken, Çan ve Ezine doludan, Bayramiç ise sağanak yağışlardan nasibini aldı. İlçelerde herhangi bir aksilik ve aksaklık yaşanmazken, Belediye Başkanları gazetemize açıklamalarda bulundular. Başkanlar, sahada olduklarını ve hızlı müdahaleler ile çalıştıklarını sözlerine eklediler.

Çan, Bayramiç ve Ezine Belediye Başkanları ile geride kalan 2 günde ilçede olumsuz bir durumun yaşanıp yaşanmadığını konuştuk. Başkanlar sahada, sık sık vatandaşlarla bir araya gelirken, ilçelerde hasar olmadığının özellikle altını çizdiler.

Çan Belediye Başkanvekili Harun Arslan, ”Çan’da oluşan hasar ve tahribat giderildi. İki tane evi ve iş yerini su bastı. Su basmasının sebebi yan taraftaki inşaattan kaynaklıydı. Ekiplerimiz sahada ve biz incelemelere devam ediyoruz. Üretici kırsalda çok büyük problemler yaşamadı, biraz mısırlarda doludan kaynaklı hasar oluşmuş. Dolu mısırları biraz yatırmış ve kırmış. Şiddetli yağış ile beraber mısırlar yan yatmış. Bize gelen başka olumsuz haber yok” dedi.

Bayramiç Belediye Başkanı Mert Uygun, “Bayramiç’te ağır bir durum yok. Geçen kışlardan, biz önlem aldık. Bir bölgemizde problemler yaşandı. Evin bahçesini ve bodrumunu su bastı. Bodrumlar baya su ile doldu ve oralardan su çektik. Üreticilerin bildiğimiz kadarıyla çok büyük problemleri olmadı” dedi.

Ezine Belediye Başkanı Güray Yüksel,” Sanayide üç tane dükkânımızı su bastı onun dışında başka bir sıkıntımız olmadı. Onları ekiplerimiz temizledi herkes işine devam ediyor. Bizim bildiğimiz kadarıyla bir problem yok. Bugün Kaymakamımız ile beraberdim bir problem olduğunu duymadık. Bir kurtarma operasyonumuz oldu. Bir araç sel sularına kapıldı. Araç yok, vatandaşımızı kurtardık. Aracı su aldı götürdü. Sıkıntılı bir durumumuz yok” açıklamasında bulundu.

Tunahan Ünsal-Cihan Peker


Bu haber 25/08/2022, Perşembe günü yayınlandı, 357 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com