Finale kalan öğrenciler Vali Aktaş ile görüştüler

1 ay önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

TEKNOFEST’te finale kalan, Çanakkale Bilim ve Sanat Merkezi Duy Beni takımı öğrencisi Alber Küçük ve Efe takımı öğrencisi Efe Kağan Ünlü, Vali İlhami Aktaş’ı ziyaret etti.

Bilim ve Sanat Merkezi Müdürü Berna Aras ile Teknoloji ve Tasarım Öğretmenleri Neda Şayan ve Seda Şayan Kösem’ inde bulunduğu ziyarette Vali İlhami Aktaş, Duy Beni takımı öğrencisi Alber Küçük ve Efe takımı öğrencisi Efe Kağan Ünlü ile bir süre görüşerek sohbet etti.

Duy Beni takımı öğrencisi Alber Küçük tarafından TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali Trabzon etabında Engelsiz Yaşam Teknolojileri kategorisinde finale kalan duyma engelliler için tasarladıkları bileklik ve ışık destekli kapı zili projesi hakkında Vali İlhami Aktaş’a bilgi verdi.

Vali İlhami Aktaş, TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali Ordu etabında Akıllı Ulaşım Yarışması kategorisinde finale kalan sürücü uyarı gözlüğü projesi hakkında Efe takımı öğrencisi Efe Kağan Ünlü ve danışman öğretmen Neda Şayan’ dan bilgi aldı.

Duyma engelliler için tasarladıkları bileklik ve ışık destekli kapı zili projesi ve sürücü uyarı gözlüğü projesini inceleyen Vali İlhami Aktaş, emeği geçen öğretmenlerimizi ve öğrencilerimizi tebrik etti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali İlhami Aktaş, Çanakkale Bilim Sanat Merkezi Müdürü Berna Aras, proje danışman öğretmeni Neda Şayan ile Seda Şayan Kösem, Duy Beni takımı öğrencisi Alber Küçük ve Efe takımı öğrencisi Efe Kağan Ünlü’ye çalışmalarında başarılar diledi.

Haber Merkezi


Bu haber 25/08/2022, Perşembe günü yayınlandı, 177 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com