Sarıçay boyunca park yok

1 ay önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Çanakkale’de beklenen kuvvetli  sağanak yağış dolayısıyla, İl afet ve Acil Durum Müdürlüğü koordinesinde toplantı gerçekleştirildi. Toplantıda alınan  karar doğrultusunda, Salı günü akşam saat 22.00’den, Çarşamba günü akşam saat 22.00’ye kadar Sarıçay boyuna araç park edilmemesi kararlaştırıldı. Açık alanlarda toplu bir şekilde bulunulmaması, yüksek objelerden uzak durulması konusunda da uyarılarda bulunuldu. 

Çanakkale Belediyesi tarafından yapılan bilgilendirmede, ”

Meteorolojik uyarılar doğrultusunda Çanakkale Valiliği İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü koordinesinde gerçekleştirilen toplantıda alınan kararla;

24 Ağustos 2022 Çarşamba günü öğle saatlerinden itibaren görülmesi beklenen gökgürültülü sağanak yağışlar esnasında yıldırım düşme riski artacağından yağış anında ağaç, telefon ve elektrik direkleri gibi yüksek objelerden uzak durulması, denize girilmemesi ve zorunlu olmadıkça açık arazide topluca bulunulmaması büyük önem arz etmektedir.

Ayrıca 23 Ağustos 2022 Salı saat 22:00’dan 24 Ağustos 2022 Çarşamba saat 22:00’a kadar Sarıçay boyunca araç parkı yapılmamasına,

Ayrıca balıkçıların, sandal baseni ve yat limanındaki yatların ilgili meteorolojik veriler doğrultusunda bilgilendirilmesine karar verilmiştir” ifadeleri yer aldı.

Tunahan Ünsal


Bu haber 24/08/2022, Çarşamba günü yayınlandı, 274 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com