Bayramiç Festivalle renklendi

1 ay önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Bayramiç Belediyesi tarafından düzenlenen 26. İDA Kültür Sanat Festivali, 20-23 Ağustos tarihleri arasında Bayramiç’e renk katıyor. Vatandaşlar tarafından heyecanla beklenen etkinlikler son hızıyla devam ediyor Festivalin yoğun etkinlik takvimi çerçevesinde gerçekleşen kültürel ve sanatsal faaliyetler vatandaşlarla buluştu.

Festival kapsamında Levent Üzümcü, Ali Hakan Beşen, Mehmet Küçükgünaydın ve Cengiz Toraman’ın sergilediği Aziz Nesin Kabare adlı oyun, tiyatro severlerle buluştu. Usta tiyatrocular festivale katılan vatandaşlara, unutulmaz anlar yaşattı. Çocuk oyun sokağında çocuklar, gençler, vatandaşlar doyasıya eğlendi. Filistin ile Bulgaristan Halk Oyunları Ekipleri festivale renk kattı. Festivalin 3. ve 4 gününde çocuklara özel etkinliklerin devam edeceği belirtildi.

Ardından tohum takas şenliği gerçekleştirildi. Katılım gösteren vatandaşlar biriktirdiği tohumlar ile yetiştirdiği töresel ürünlerle, el işleriyle ve hazırladıkları lezzetlerle festivale katkı sundular.

Bayramiç Belediyesi sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda,”26.İda Kültür Sanat Festivali’mizin üçüncü gününde Saat 14.00’te kadınlar arası kısır yarışması yapılacak. Saat 15:00’da tavla turnuvası başlayacak. Babakız adlı tiyatro oyunuyla Müjdat Gezen ile Elif Gezen sahne alacak Özgürlük Parkı’nda yapılacak etkinliklere, tüm halkımız davetlidir ifadeleri yer aldı.

Festivale katılan, Bayramiç Belediye Başkanı Mert Uygun’a teşekkür eden Belediye Başkan Yardımcısı, Rebiye Ünüvar, konu ile ilgili sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, ”Bayramiç Belediyesi İDA Kültür Sanat ve 8. Tohum Takas ve Yerel Ürünler Şenliği 4 gün sürecek. Vakti olan gitmeli… Atalık tohumlar sonsuza denk yaşasın. Teşekkürler Mert Uygun Başkanımız” ifadelerine yer verdi.

Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet İrfan Mutluay da festivale katılım gösterdi.

Tunahan Ünsal- Cihan Peker


Bu haber 22/08/2022, Pazartesi günü yayınlandı, 189 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com