“Çarklar dönmeye devam edecek”

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Gelibolu’da iş yeri açılışlarına katıldı. AK Parti Grup Başkanvekili Turan, Gelibolu’da önemli açıklamalarda bulundu. Çanakkale’ye yapılan yatırımları değerlendiren Turan, “Dünyada savaşlar var, pandemi var, sorunlar var. Bundan dolayı bizde birtakım sıkıntılar yaşıyoruz. Ama iddiamı söylüyorum, o sıkıntılar aşılacak. O yüzden göreceksiniz, çarklar dönmeye devam edecek, turizm, üretim, ihracat artmaya devam edecek” ifadelerini kullandı.

AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan ile AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu’nun katıldıkları programda, Turan önemli açıklamalarda bulundu.

Bu şehri önemsiyoruz”

Turan, ‘’Bugün Gelibolu’dayız . Şu afişte yazdığı gibi Gelibolu- Çanakkale hiç durmadan ‘rüzgar mı oldu?, gemi mi kalmadı?, sis mi vardı?’ tartışması olmaksızın özellikle Gelibolu’da hastalarımızın çok rahat bir şekilde Çanakkale Merkezdeki hastanelere ulaşması için bir adım atılıyor. Pazartesi itibarıyla buradan kalkan minibüslerimiz Eceabat’ı, gemiyi sırayı görmeksizin, Köprüden geçme hakkıyla beraber, çok bir hızlı şekilde 15-20 dk içerisinde hastanede olma imkanı sunacak. Bunun için birkaç ay önce Gelibolu’ya geldiğimizde Kaymakamımız ve İl Genel Meclisi Üyelerimiz ile birlikte toplantı yapmıştık. Toplantıda çıkan talep doğrultusunda ilgililerimiz ile görüştük. Komisyonumuz kararı aldı ve nihayetinde düne kadar Gelibolu’dan Eceabat üzerinden Çanakkale’ye giden hattımız, artık Gelibolu’dan Köprü üzerinden direkt hastaneye gitme imkânı kazandı. Küçük, ama kıymetli bir adım. Biz Gelibolu’muzun tüm sorunlarını masaya yatırmayı ve onları çözmeyi görev biliyoruz. Az sonra anlatacağım bizim bu bölgede kanola yağı iddiamız var, doğal gaz iddiamız var, Troas Kültür Yolu iddiamız var. Hepsinin yolunda olduğunu, hepsinin planlanan takvimle beraber hayata geçeceğini ifade etmek isterim. Çünkü biz tarihin emaneti olan bu şehri önemsiyoruz. Gelibolu bize Gazi Süleyman Paşa’nın emaneti, Muhammed Bican’ın, Ahmet Bican’ın emaneti, Anafartalar’dan Atatürk’ün emaneti.

Beraber ilçe ilçe gezdik”

Tüm yaz Milletvekilimiz Jülide İskenderoğlu’yla beraber ilçe ilçe gezdik. Bölgemizde de ipek böceği turizminin ve tarımının artmasını istiyoruz. Köylerimizde, Bakanlığımızın öncülüğünde kadınlar için ipek böceği yetiştiriciliği ve ipek üretimi projesiyle beraber çok sayıda dut ağacı dikildi. Yetmedi bunların toplanması, ip haline gelmesi imkanı sağlandı. Yavaş yavaş tüm köylerimizdeki eski okulların tadilatı yapılarak ipek böceği üretimine tahsis etmek istiyoruz. Gelibolu’muzdan ne kadar yeni adım varsa takip etmeyi adım atmayı görev biliyoruz. Bakınız Kanola yağı var bilirsiniz, ekonomik değeri büyük olan, zamanla büyümeye başlamış kıymetli bir yatırım. Tüm Çanakkale’deki 15 bin dönüm yatırımın 10 bin dönümünü Gelibolu’ya ayırıyoruz. Gelibolu’nun toprağı ve havası buna uygun olduğu için 10 bin dönümü buraya ayırıyoruz. Bunun da tohumunu %75 hibe ile veriyoruz. Gelibolu Eceabat yolu, birkaç tane sıkıntımız vardı tünellerimiz var. 8 km’lik tünel Gelibolu-Eceabat arasında harika bir güzergah olacak. Şu an tüm altyapısı bitti, elektrik aksamı üzerinde 10 günlük işi var, o da bitince inşallah açılışını yapacağız.

Avrupa, tüm dünya bedel ödüyor”

Dünyada savaşlar var, pandemi var, sorunlar var. Bundan dolayı bizde birtakım sıkıntılar yaşıyoruz. Ama iddiamı söylüyorum, o sıkıntılar aşılacak. O yüzden göreceksiniz, çarklar dönmeye devam edecek, turizm, üretim, ihracat artmaya devam edecek. Dünyanın her ülkesinde yakıtla ilgili, enerji ile ilgili sıkıntı var. Enflasyon sorunu var. Avrupa, tüm dünya bedel ödüyor. Ama Türkiye her şeye rağmen büyümeye devam ediyor. Türkiye büyümeseydi, dün Cumhurbaşkanımız bu ülkenin bayrağı ile beraber gururla izledik, Ukrayna’da BM ile birlikte o adımı atabilir miydi? Dünyada birçok ülke var, birçok komşu var. Neden Türkiye bir Rusya’da, bir Ukrayna’da? Neden aynı anda iki ülkeyle de görüşebiliyor? Bunlar önemli adımlar, bunlar önemli başarılar” açıklamasında bulundu.

Haber Merkezi


Bu haber 21/08/2022, Pazar günü yayınlandı, 271 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com