Aralarından Su Sızmadı

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Çanakkale’de yerel siyaset zaman zaman gerginliklere sahne olurken, özellikle İl Başkanlıkları düzeyinde, AK Parti ve CHP sık sık karşılıklı olarak basın açıklamaları ile birbirlerine yüklenmeye devam ediyorlar. Tabanda yaşanan gerginlikler ve basın açıklamasının yerini yukarıda, sohbet, istişare ve dayanışma alıyor. AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan ile CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek arasında, geçtiğimiz gün gerçekleşen açılışta adeta su sızmadı.

Çanakkale’de kurumlar arasındaki gerginlik, siyasilere de zaman zaman sirayet ediyor. Özellikle en son Troia Festivali’nde de gerçekleştiği üzere AK Parti İl Başkanlığı ve CHP İl Başkanlığı arasında basın açıklamaları düelloları sık sık tekrarlanırken, siyasiler arasındaki açıklamalar ve tartışmalar, tabana da sirayet ediyor.

İki parti arasında gerginlik yaşanırken, üst noktada, A takımında ise gerginliğin yerini istişare, sohbet ve dayanışma aldı. Geçtiğimiz günlerde, Dardanel tarafından hayata geçirilen bir işletmenin açılışına hem AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan hem de CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek katıldı.

Çanakkale’yi üst düzeyde temsil eden iki siyasi açılış töreni boyunca yan yana dururken, sık sık da sohbet etmeleri ve istişarelerde bulunmaları ise kameralara yansıdı. Vatandaşlar Çanakkale için birlik beraberlik yorumlarında bulunurlarken, siyasilerin yapmış oldukları kürsü konuşmasında ise gerginlikten uzak bir dil tercih edilmesi, ortak nokta Çanakkale yorumlarını doğurdu.

Tunahan Ünsal

 


Bu haber 21/08/2022, Pazar günü yayınlandı, 372 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com