Sardalya oh dedirtti

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Pazarda geçtiğimiz haftaya göre bazı balık fiyatlarında indirim görüldü. Enflasyonist ortam ve mazottan dolayı sürekli artan balık fiyatlarında bu hafta belirgin bir artış görülmedi. Cuma pazarında, Eylül ayından umutlu olan balıkçılar, bu sene çok fazla palamut olduğunu belirttiler. Balık fiyatları yerinde sayarken 150 liraya kadar yükselen sardalya 50 liraya kadar düştü.

Çanakkale’nin balığı sardalya geçtiğimiz haftalarda 150 lira olunca gündemde yer edinmişti. Bu hafta 50 liradan satışa sunulurken balıkçılar düşüşten memnun olduklarını dile getirdiler. Müşteriler sardalya balığı haberlerde 150 lira olarak gözüküyor diyerek geldiklerinde fiyata şaşırdıklarını söylediler.

Balık fiyatlarında belirgin artışlar olmadığını gözlemledik.

“Saroz sardalya kilosu 50 lira”

Saroz sardalya kilosu 50 lira, istavrit 50 lira, palamudun tanesi 50 lira, mezgit 70 lira, kefal 50 lira, kupa 50 lira Deniz çupra 120 lira olarak pazarda yerini aldı. Müşterilerin bu fiyatlarla daha fazla alışveriş yaptığı görüldü.
“Kefal şu an bizim buranın boğaz balığı olduğu için dalyanlara bol bol giriyor”.
Balıkçı Sami Karayel,” Kefal geçen hafta ile aynı fiyatta 50 liradan satışa sunuyoruz. Kefal şu an bizim buranın boğaz balığı olduğu için dalyanlara bol bol giriyor. Sardalya balığı beklediğimiz kadar düşüş gösterdi. 150 liradan 50 liraya kadar düştü.

“Fiyat düşüklüğü olduğu için satışlarımız başladı”

Hakiki Saroz Sardalyası, kilosunu 50 liradan satıyoruz. Satışlarımız iyi diyebilirim. Fiyat düşüklüğü olduğu için satışlarımız başladı. Senelerden beri sabit müşterilerimiz var. 35 seneden beri gelen aynı müşterilerimiz var.

Tunahan Ünsal- Cihan Peker


Bu haber 19/08/2022, Cuma günü yayınlandı, 588 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com