Yeter ki paran olsun Zengin Açılış

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Dardanel’in yeni balık ve deniz ürünleri restoranı I Love Fish, geniş bir katılımla gerçekleşen törenle kapılarını açtı. 40 yıldır üretime devam eden Dardanel şirketler grubu, 50 binin üzerinde insana dokunmaya devam ediyor. Gerçekleşen açılış törenine ise Vali İlhami Aktaş, AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu’da katıldı. Dardanel Şirketler Grubu Başkanı Niyazi Önen, yaptığı konuşmada “Baktığınız zaman 50 bin kişinin üzerinde insana dokunuyoruz. Bizim esas işimiz sanayicilik, bu işi 40 yıldır yapıyoruz” ifadelerini kullandı.

Dardanel’in yeni balık ve deniz ürünleri restoranı I Love Fish, Saat Kulesi’nin yanı başında açıldı. Açılışta Dardanel Şirketler Grubu Başkanı Niyazi Önen, “Bugün biz küçük bir şube açmıyoruz çok önemli olarak bu konsepti, tüm Türkiye’ye ve dünyaya buradan ihraç edeceğiz” ifadelerini kullandı.

“Bu işi 40 yıldır yapıyoruz”

Dardanel Şirketler Grubu Başkanı Niyazi Önen “Baktığınız zaman 50 bin kişinin üzerinde insana dokunuyoruz. Türkiye’nin tüm şirketleri dahil değer olarak 90. Büyük markasıyız. Bizim esas işimiz sanayicilik, bu işi 40 yıldır yapıyoruz. Deniz ürünlerine odaklanmış bir şirketiz. Deniz ürünlerini üretiyoruz. Bunları çeşitli şekillerde Türkiye iç pazarına satıyoruz ve dağıtıyoruz. Türkiye’de kişi başı su ürünleri tüketimleri çok düşük seviyelerde, 4-5 kilo seviyesinde ama tüm dünyaya bakacak olursak, dünya ortalaması 20 kilodur. Bizim esasa amaçlarımızdan birisi biz bunu üretiyoruz.  Bu kıymetli proteini Türk halkında daha fazla nasıl tükettiririz? Dünyaya işlenmiş ürün olarak nasıl ihraç ederiz diye yola çıktık. Tam 11 yıl önce ilk restoranımızı İstanbul’da açtık. Bu yolculuğumuz ARGE ve ürün geliştirme gibi devam etti.

“Burada hem istihdamımız artacak hem şirketimizin cirosu ve ihracatı artacak”

Yeni yarattığımız marka ile daha farklı bir konsept geliştirdik. Hem Türkiye’nin içerisinde hem tüm dünyaya ihraç edebileceğimiz bir konsept yarattık. Bugün biz küçük bir şube açmıyoruz çok önemli olarak bu konsepti, tüm Türkiye’ye ve dünyaya buradan ihraç edeceğiz. Umudumuz, vizyonumuz, hayalimiz, hayal etmeden hiçbir şey olmadığı için bizim bu konsepti, Çanakkale başta olmak üzere Türk girişimcilerinin ve dünyada ki girişimcilerin hizmetine sunmaktır.

Yatırımları tamamen tamamlanmış, sardalya fabrikamız, ton salata fabrikası, ARGE merkezi ve farklı fabrikalarımızın sessiz sedasız yatırımlarını yaptık. Burada hem istihdamımız artacak hem şirketimizin cirosu ve ihracatı artacak” ifadelerini kullandı.

“Her şeye rağmen yatırımlar devam ediyor”

AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, “Konjonktürel sorunlara rağmen Çanakkale’mizin büyüyor olması, markalarımızın şubeler açıyor olması, Türkiye’mizin büyüyor olması bizim için çok kıymetli bir değerdir. Her şeye rağmen yatırımlar devam ediyor.

 “Dardanel 3 bin kişiye ekmek veren, 25 ülkeye ihraç yapan devasa bir firmadır”

Hala şehrimizde markalaşmada, zincirleşmede büyük eksiliğimiz var. Dün açtığımız Hilton bölgemize büyük katkılar üretecek. Adını bildiğimiz gurur duyacağımız markaların bölgemizde olmasını isteriz. Dardanel 40 yıldan beri bu topraklarda ekmek üretip istihdam yaratan, 3 bin kişiye ekmek veren, 25 ülkeye ihraç yapan devasa bir firmadır. Bu markalar daha fazla olsun isteriz. Kentimiz tarım kenti, turizm, sanayi, maden kentidir.

“Bu şube bu marka en çok Çanakkale’ye yakışırdı”

Bugün Dardanel’in bir alt markası olan I Love Fish markasıyla, İstanbul’da iki şubesinin olduğu üçüncüsünü de kendi topraklarına açtığı bir güzel restorandın açılışındayız. Ucuz, hızlı, fast food diye ifade edilen bir deneyimi sunacaklar. Çok merkezi bir yerde açılan restoranımız isteriz ki bereketi bol kazanç olsun. Bu şube bu marka en çok Çanakkale’ye yakışırdı. Şubelerin merkezimiz başta olmak üzere ilçelerimize de devam edeceğini ifade etmek istiyorum” ifadelerine yer verdi.

“Hepimiz Dardanel markasıyla büyüdük”

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, “Hepimiz Dardanel markasıyla büyüdük. Bu marka kurulalı tam 40 yıl oldu. Fabrikada bizim ailemizden çalışanlar çok oldu. Çanakkale’mizde çok ciddi istihdam yaratıldı. Katma değeri yüksek ürün üretmek ve marka olmak hem ülkemizin hem Çanakkale’nin ihtiyacıdır. Dardanel markası hem Çanakkale’miz hem Türkiye için çok önemlidir. Çanakkale’mizin gururu, bu nedenle ben Önen ailesine, Dardanel ailesine Sayın Niyazi Önen nezdinde, emek veren herkese çok teşekkür ediyorum. Yatırımlar devam ediyor. Balığı seveceğiz boğazımızı, denizimizi seveceğiz, ormanlarımızı seveceğiz.

Tunahan Ünsal-Cihan Peker


Bu haber 18/08/2022, Perşembe günü yayınlandı, 2556 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com